1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Деловна облека М/Ж

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од JaMi, 19 февруари 2013.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG]
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На BlackTulip му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  11782_234794863300457_386537974_n.jpg

  suits-women-notch-collar-top-normal-uniform-2887859-big.jpg images (1).jpg Free-Shipping-2012-Shirts-New-Style-Women-s-Flouncing-Long-Sleeve-Dress-Shirts-Top-3-Colouors.jpg

  women-shirts-formal-blouse-lotus-ol-noble-bell-sleevees-069c.jpg
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Не сме сите во администрација, има и обична работничка класа :)


  [​IMG]
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Ама таа не е толку ,,деловна,,по му доага дека е работничка :biggrin
   
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lena, Estelle и melpomena им се допаѓа ова.
 10. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Од секогаш сум го сакала овој стил...палтенце, кошулка, панталона или сукња до колена, со високи потпетици...of course :zelen

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lena и BlackTulip им се допаѓа ова.

Сподели: