1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Да можевте да изберете, во која држава би сакале да живеете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 10 април 2012.

 1. Vendetta

  Vendetta Староседелец

  Зачленет на:
  6 јули 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  45
  Ирска, Франција, Шпанија, Куба.
   
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Италија, Франција и Шпанија
   
 3. AnnAmaa

  AnnAmaa Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 јули 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  20
  море,море и море!
   
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Шфицарска, Норвешка, Канада. Се надевам за последната ќе ми се оствари ... (sun)
   
 5. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Италија, Фрнација, Англија или Словенија. :)
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  .... Минхен, Германија.....:biggrin .............Санкт Петербург, Русија
   
 7. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Во Италија!
   
 8. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ааааа Сплит ! (inlove) (inlove)

  [​IMG]
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Англија, поточно Лондон. Најмногу ми се свиѓа британскиот акцент, затоа и би сакал да живеам таму. Плус имаат интересна култура, архитектура, клима и што уште не.
  Мостов да го видам бар еднаш :giggle
  [​IMG]

  И Бакингамската палата :p

  [​IMG]

  Исто и цела Скандинавија. Финска, Норвешка, Шведска - најбогат народ, најмала стапка на криминал, убави пејсажи и знаменитости.. (nod)
   
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  во Хрватска,Шпанија,Америка или Австралија
   

Сподели: