Да можевте да изберете, во која држава би сакале да живеете?

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Англија, конкретно Лондон. Ми се допаѓа времето таму а и ми се чини како убаво место за живеење.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Не сум избрал, кога ме родиле 20 години сум поминал во Македонија, но за во иднина сум избрал каде ќе живеам тоа е мојот сон во Австриа, Виена за некоја година ќе биде и тоа.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Убаво ми е тука. :) Кога би се преселила од овде, тоа може да биде само во Швајцарија, единствената држава што ја сакам колку и Македонија. Во дрвена куќичка, некаде под Алпите. :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN and melpomena

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Во Барселона, Шпанија (sun) Затоа што луѓето се гостопримливи, топли, климата е совршена, ноќниот живот е совршен. Се на се, прекрасно место.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Во града Београда би одел јас. Е исто така ве молам немојте да зборите Косово, или автономна покраина Војводина, се увредувам. Ќе кажете сакам во Србија во Приштина или во Србија во Нови сад и сл.
 

katetoo

Истакнат Член
28 јуни 2012
61
62
318
Сакам да одам на по 1-2 години Барселона, Абу Даби, 3-4 години Њу Јорк, 1 година да шетам низ светот и после да се вратам тука некаде.. не Кочани, ама некој друг град во Македонија. Битола, или Скопје. Битола заради убавината на градот, Скопје заради можностите шо ги нуди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

LadyD

Полноправен Член
Сум поминала доста време надвор од држава и од континентот, можат да зборат леле париз,рим, америка....луѓеова е рај овде оваа слобода и оваа топлина на народ ја нема нигде.
Така да Скопјево не би го менувала
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN