1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Даниел Кајмакоски - искрен или позер?

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Glory, 16 февруари 2014.

 1. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448

  рече,знае срански да пее,а некој ако знае едно,позади него се кријат уште многу други знаења,така да,не се залажувај со тоа дека даниел само срански песни знае да пее,јас мислам дека далеку подобро од некој наш од естрадата би ја испејал ,,јано мори,, или ,,параходот,,кој што се релативно тешки песни за пеење.А за тоше кога кажа,па камо среќа неко барем 80%да личи на него па ние треба да се гордееме со тоа дека еве некој барем личи на тоше,мое мислење не би требало да сме строги према некој што стварно вреди да се има во државата.Без љубомора и предрасуди. :)(handshake)
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  [​IMG]
  Даниел Кајмакоски е роден во Струга, Македонија .Од неговата шеста година со своето семејство се преселуваат да живеат и работат во Виена, Австрија.
  Тој го има напишано текстот за песната на Каролина Гочева Не се враќаш / Više se ne vraćaš .
  _________________________________________________________________
  Периодот 2003–2004 се пријавува на музичко талент шоу во Австралија Starmania каде понинува само неколку дел фази од шоуто
  upload_2014-12-18_23-51-38.jpeg
  _________________________________________________________________
  Во 2008 година се пријавува во бугарското талент шоу Пеј с мен. Исто така и тука поминува во некој фази од шоуто
  Во Пеј с мен учествуваше и Каролина Гочева
  [​IMG]
  _________________________________________________________________​
  Во 2014 година неговиот пријател Антонио го пријавува на X Factor Аdria / балканска верзија која се одржува во Србија .

  Го добива Жељко Јоксимовиќ како ментор и поминува во сите фази на шоуто.

  Даниел победува во суперфиналето во Конбанк арената во Београд / Србија.


  _________________________________________________________________
  Во 2014 на Скопскиот фестивал учествува со своја песна насловена Лисја есенски со музика на Јоаким Персон, текст на Александар Митевски, Даниел Кајмакоски додека пак аранжманот е на Бобан Апостолов, Александар Митевски, Далибор Грубачевиќ.
  Со оваа песна Даниел го освојува првото место и добива билет за учество на Евровизија 2015 година во Виена.

  _________________________________________________________________
  Песна за српскиот филм Bićemo prvaci sveta
  Музика текст и аранжман Кики Лесендриќ


  Песна со златните славејчиња
  Музика Александар Митевски
  Текст Огнен Неделковски


  Даниел како дел од химната за светското првенство во Катар за ракомет 2015
   
  На Altaïr, MoonFairy и JaMi им се допаѓа ова.
 3. дебелото другарче на Matt

  Зачленет на:
  15 декември 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  14
  Даниел, колку ли е тој прекрасен, ах!
   
 4. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Изменете го името на темата ептен е долго ,нека стои Даниел Кајмакоски.
   
 5. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Не ми се допаѓа, дури и на нерви ми иде. Не гледам ништо посебно во него.
   
  На Aleksis, Onkel и Y1K991 им се допаѓа ова.
 6. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448


  Како пеач те нервира или како фигура?Ако е како пеач,тогаш појма немаш од музика!
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Како појава ме нервира, а немам мислење за тоа како пее и дали пее бидејки воопшто не слушам таква музика и нема ништо во неговиот глас што може мене да ме подигне.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кажа човекот кој викаше дека Елена била супер пеачка.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448

  немам многу време за расправа,кога ќе имам повеќе време со факти ќе ти докажам каков пеач е даниел.за тебе кој е добар пеач,елена не ја бива сега и даниел,тебе не те бива.
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не реков дека не го бива, ти и пиша на членката погоре дека врска си немала од музика, јас само те потсетив дека ти немаш.
   

Сподели: