Даниел Кајмакоски - искрен или позер?

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Знае да пее само странски песни за наши не го бива а и глуми странец донекаде донекаде и сака како Тоше да биде мене лично не ми се свиѓа


рече,знае срански да пее,а некој ако знае едно,позади него се кријат уште многу други знаења,така да,не се залажувај со тоа дека даниел само срански песни знае да пее,јас мислам дека далеку подобро од некој наш од естрадата би ја испејал ,,јано мори,, или ,,параходот,,кој што се релативно тешки песни за пеење.А за тоше кога кажа,па камо среќа неко барем 80%да личи на него па ние треба да се гордееме со тоа дека еве некој барем личи на тоше,мое мислење не би требало да сме строги према некој што стварно вреди да се има во државата.Без љубомора и предрасуди. :)(handshake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
xf-0007daniel.jpg

Даниел Кајмакоски е роден во Струга, Македонија .Од неговата шеста година со своето семејство се преселуваат да живеат и работат во Виена, Австрија.
Тој го има напишано текстот за песната на Каролина Гочева Не се враќаш / Više se ne vraćaš .
_________________________________________________________________
Периодот 2003–2004 се пријавува на музичко талент шоу во Австралија Starmania каде понинува само неколку дел фази од шоуто
upload_2014-12-18_23-51-38.jpeg
_________________________________________________________________
Во 2008 година се пријавува во бугарското талент шоу Пеј с мен. Исто така и тука поминува во некој фази од шоуто
Во Пеј с мен учествуваше и Каролина Гочева
images

_________________________________________________________________​
Во 2014 година неговиот пријател Антонио го пријавува на X Factor Аdria / балканска верзија која се одржува во Србија .

Го добива Жељко Јоксимовиќ како ментор и поминува во сите фази на шоуто.

Даниел победува во суперфиналето во Конбанк арената во Београд / Србија.
На Х-Фактор ме пријави еден од моите најдобри пријатели Антонио, кој е еден од луѓето кои најмногу веруваат во мене. Јас веќе се имав откажано од музиката, но тој беше толку упорен што ми ја врати самодовербата. Без неговата поддршка немаше да имам доволно храброст да продолжам со пеење. Последните три години работев во Австрија и ја оставив музиката на страна. За да пробам уште еднаш дадов отказ и се појавив на аудицијата во Белград.

_________________________________________________________________
Во 2014 на Скопскиот фестивал учествува со своја песна насловена Лисја есенски со музика на Јоаким Персон, текст на Александар Митевски, Даниел Кајмакоски додека пак аранжманот е на Бобан Апостолов, Александар Митевски, Далибор Грубачевиќ.
Со оваа песна Даниел го освојува првото место и добива билет за учество на Евровизија 2015 година во Виена.
_________________________________________________________________
Песна за српскиот филм Bićemo prvaci sveta
Музика текст и аранжман Кики Лесендриќ

Песна со златните славејчиња
Музика Александар Митевски
Текст Огнен Неделковски

Даниел како дел од химната за светското првенство во Катар за ракомет 2015
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr, MoonFairy and JaMi

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Изменете го името на темата ептен е долго ,нека стои Даниел Кајмакоски.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Како пеач те нервира или како фигура?Ако е како пеач,тогаш појма немаш од музика!
Како појава ме нервира, а немам мислење за тоа како пее и дали пее бидејки воопшто не слушам таква музика и нема ништо во неговиот глас што може мене да ме подигне.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Кажа човекот кој викаше дека Елена била супер пеачка.


немам многу време за расправа,кога ќе имам повеќе време со факти ќе ти докажам каков пеач е даниел.за тебе кој е добар пеач,елена не ја бива сега и даниел,тебе не те бива.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
немам многу време за расправа,кога ќе имам повеќе време со факти ќе ти докажам каков пеач е даниел.за тебе кој е добар пеач,елена не ја бива сега и даниел,тебе не те бива.
Не реков дека не го бива, ти и пиша на членката погоре дека врска си немала од музика, јас само те потсетив дека ти немаш.