Даниел Кајмакоски - искрен или позер?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Даниел Кајмак-овски- е еден манипулатор, еден лажго, до нема каде. И воопшто не е искрен, за да стекне популарност и задникот би си го продал, се прави нешто што не е, глуми тотално лудило... Ја не знам што му се дешава у таа главата негова... Нон-стоп читам нешо ново, а најново демек како му дала мајка му 200е. за тој да дојде до аудицијата. Значи хаос, не знае веќе како и што да направи за да на луѓето што повеќе им влезе во кожа...
А ти ова со сигурност го знаеш .. .како???
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добро бе луѓе, не сфаќам нешто. Не ви се свиѓа Дачо, не ви се свиѓа однесувањето негово пред камера, не ви се свиѓа ништо сем пеењето (а може ни тоа) ама сепак му го пратите секој чекор. Па фанови да му бевте немаше да ве интересира кој број гаќи носел и со чии пари ги купил.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Не знам што се буните и индиректно навредувате кога ќе наидете на различно мислење од вашето.Одговорите се според насловот на темата -за неговото однесување.Ако не ви се допаѓаат туѓите мислења,ајде да ја избришеме темата а?! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -•Lil Lamb•-

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Не зборам никогаш јас на празно. Имам роднини што живеат до татко му.:) Затоа и пишав!
На дедо ми, сестра ти....имаше нива, и татко му на Даниел за комшија го имаше, и 200 евра имаше...и отиде на аудиција и после немаше.
Тајнине разузнавачки служби под прозор да плукнат на македонскиов ни комшилук.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Не знам што се буните и индиректно навредувате кога ќе наидете на различно мислење од вашето.Одговорите се според насловот на темата -за неговото однесување.Ако не ви се допаѓаат туѓите мислења,ајде да ја избришеме темата а?! :)
Абе не се работи за различни мислења, туку за непотребно размислување.
Тој е пеач? Пее? Треба да пее? Коментирајте му го пеењето. Шо е битно каква личност е?
И да, според мене, темава е тапа и не ни треба да биде тема на дискусија.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Даниел Кајмак-овски- е еден манипулатор, еден лажго, до нема каде. И воопшто не е искрен, за да стекне популарност и задникот би си го продал, се прави нешто што не е, глуми тотално лудило... Ја не знам што му се дешава у таа главата негова... Нон-стоп читам нешо ново, а најново демек како му дала мајка му 200е. за тој да дојде до аудицијата. Значи хаос, не знае веќе како и што да направи за да на луѓето што повеќе им влезе во кожа...
Како шо те гледам на сликава, се повеќе и повеќе мислам дека си во право.