Дали пушите цигари или сте против пушењето?

Дали пушите цигари ?


  • Вкупно гласале
    205

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се исчуручи младината, се хипстеризира, се твитероса, се изметросексуализира, има фрст ворлд потреби а живее во трд волрд припиздина, не е тоа на арно...
Порано се знаело праф маш чури никотин, замислете Хамфри Богарт без цигарче, со јогурт во рака или Ерол Флин без бурбон и цигара а со густо сокче...Вангелис наместо пепељара на пијано да држи чаша со кефир, Жан Пол Белмондо коа бега од власт со цигара накривена во уста да ја смени со електронска, Опенхајмер кога ја цитирал Махабхарата за време на првата атомска проба место да чурел тутун да си ги местел белите чорапчиња оние до пола стапало шо се, а бројните џезерски дувла каде што се раѓал бибапот низ никотинската магла да се частеле со чинија мусли...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Хоуп*

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
28
Не пушам, не дека немам пробано ама не ми чинеле задоволство. Прилично ми се привлечни, но сепак. Има моменти кога ми сметаат, ама во глобала сум навикната на нив зошто повеќето во мојата околина се пушачи. Само зошто не сум пушач не го сфаќам задоволството кое е да се биде пушач ама се во свое време.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Пушев, пауза една година и сега пак пушам.. Од 15 години батка, па се до денес :pusi
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пушам Цигари и Не сум Против Пушењето да Можам и Додека спијам Би Пушел.
:rofl Неписмен еден. Ај да те видам сега пак пиши вака.
Пушев иначе, долго време, до пред година и нешто. Значи нема ништо полошо од пушење, додека се труев ко што сум пишал, едвај одев а не па да трчам, ќе трчав малку и тоа е. Сега не само што можам да трчам, туку и се здебелив, добро сеуште сум ко лист хартија ама порано бев ептен, не е ни битно ова не знам зошто го кажав. Како и да е, немам ништо против некој што си пуши, ниту па ќе му се правам паметен, мене лично вака ми е супер.
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Анти-Цигари и Анти-Алкохол али другарите ми викаат и вака и така сум надуван 4/20
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
:rofl Неписмен еден. Ај да те видам сега пак пиши вака.
Пушев иначе, долго време, до пред година и нешто. Значи нема ништо полошо од пушење, додека се труев ко што сум пишал, едвај одев а не па да трчам, ќе трчав малку и тоа е. Сега не само што можам да трчам, туку и се здебелив, добро сеуште сум ко лист хартија ама порано бев ептен, не е ни битно ова не знам зошто го кажав. Како и да е, немам ништо против некој што си пуши, ниту па ќе му се правам паметен, мене лично вака ми е супер.
Ама ич не можам да те замислам ко личност што пушела цигари.