Дали пушите цигари или сте против пушењето?

Дали пушите цигари ?


  • Вкупно гласале
    205

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Ни сум пробала, ни ќе пробам. А и не сакам да сум многу во друштво на пушачи, се осеќам како пепељара во движење :) тоа значи и дека сум против пушењето.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Цел мој живот не сум пробал, ниту планирам да пробам некогаш, а и премногу ми смета кога ги има во мојата близина, и најдобро нешто е законот за пушете на јавни места што го донесоа барем на раат да си испиеш чај или кафе и да си одиш дома како што си дошол без мирисот на цигарите да го донесеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena and Avona Vi

Cristian

Нов член
14 февруари 2012
5
6
3
Kicevo
Цигари??Поголема глупост немам видено во живот.. незнам кој ефект прави цигарата - зашто луѓето пушат уствари :eek: ?? Можам да запалам онака ради филм ама зависник никогаш!! :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ray Allen

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
Цигари??Поголема глупост немам видено во живот.. незнам кој ефект прави цигарата - зашто луѓето пушат уствари :eek: ?? Можам да запалам онака ради филм ама зависник никогаш!! :nah
ради каков филм тогаш? :kafe
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Цигари??Поголема глупост немам видено во живот.. незнам кој ефект прави цигарата - зашто луѓето пушат уствари :eek: ?? Можам да запалам онака ради филм ама зависник никогаш!! :nah
Ради филм демек ајде да се покажам со цигарава да се направавам кул, ради филм бе а бе ич немој ни да палиш тогаш. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and red_rose