Дали купувате брендирана облека?

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
Само брендирана облека носам. Не знам, не можам да се замислам да носам некое парче а да не е бренд. Дури и влечките ми се бренд, а не ко некои на плажа ми се шетаат во лајнарки Чик - Куманово.

images

:pinokio
ако те слушне parvati тешко тебе :frantic
иначе носам NIKE и adidas :sreken
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Оваа темава ја сфаќам како Пофали се дали носиш Адидас,Најк,Пума..(мое мислење):)
Фалење? Во тој случај не ни треба да постојат форумите, ако искажувањето на своите мислења и ставови се смета за фалење. А и која е добивката од фалење на форум (интернет)? Исто како да отидам низ град и да почнам да кажувам на сите како носам адидас, најк, пума, а на главата имам маска. :D
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Носам се што ми се свиѓа. Факт е дека ефтинаријата од Бершка, Зара и сличните брендови се распаѓа во перење, ама за 10 евра бар ќе поносиш фармерки година дена. Си носам фустани и од 300 и од 3000, штикли и од 500 и од 5.000. Рекорд ми се од 9.000 од Фиоранџело и рака на срце ги носам веќе 7ма година. Што се однесува до спортска облека носам и тренерчиња од 300 денари тазе ми се тие :) ама си купувам и од АДидас пошто ми се најубави. Патики еднаш два пати се имам заебано со шкартоини и ме печеа нозете така што од тогаш само квалитетно.
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Па и не баш. Понекогаш она што ќе го купам поефтино е баш поквалитетно.
Не ми е битна брендираната облека, битно е да е квалитетна и како ми стои. И да купам кошулка од 300 евра, и од 30 евра, исто ми се фаќа, и едната и другата ќе се скинат на крај :) името само да им го плаќам? No way :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: КрисТина К.

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Јас купувам само брендирана облека. Скоро цела облека што ја имам ми е брендирана и купена од странство. (не купувам од кај нас чкарт облека)

и јас така...само што купувам од кај нас облека но облека што вреди,и знам дека ќе ја носам :)

и уште нешто... тие што носат брендирана облека секогаш не се фалат,тие што ќе купат еднаш се фалат,а тињ што никогаш нема да купат љубоморат!!! признајте бе луѓе :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
330
523
693
London,UK
ХАХАХАХХААХ изгледа овој коментар беше испратен до мене и кажувам дека според мене ни си во право:D
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
не ! немав таква намера да навредам никој. туку само сакав да кажам дека познавам и такви кои велат : ''јас не купувам брендирана облека само купувам она што ми се допаѓа и што се чувствувам удобно исто и за чевли така''. а потоа ја гледаш облечена цурава во сатенски простачки фустан одвај диши и со 16 на неа одвај оди и шлапаат штиклите и се фали она од каде ги купила !!! :eek