Дали купувате брендирана облека?

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Брендирана облек и аксесоари вреди ако се купат само од странство. Кај нас носат најнеквалитетна роба и тоа треба да им е на сите јасно.
Nike airmax 9 800 :eek made in China.
Бруки живи...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да ама па еве многу други како на пример Најк,Адидас,Лото нели од спортските и Армани и Бос се со многу даун цени во Шпанија него во Македонија ..
Еве пример во Тенерифе Најк патики еден модел ти е 25е ,а истите во Спорт М се 7илјади и нешто денари и кого дупат сега ?
Баш другар со слика ги спореди овие во евра овие во денари,Бос има на ул Македонија,кондури купени во Катар 80е ,а во Мк 18 илјади и кусур незнам тоа е ако проџе проџе,а има и обратни ситуации.
Во Шпанија се со даун цени затоа шо Шпанија е во криза и им требаат пари.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па не е криза во прашање ако гледаме така и Русија варира со финансиска криза па Москва е изгор со цени нон стоп,Грција е во нај голема криза па ретко и таа попусти има во последно време еве дури и цените растат за летувања,нема толку големо влијание државата со таквата трговија еве и да има колку од 200е ке се намали може 20-30% пак е најмалку 150е,мислам дека тоа е индивидуално
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Па не е криза во прашање ако гледаме така и Русија варира со финансиска криза па Москва е изгор со цени нон стоп,Грција е во нај голема криза па ретко и таа попусти има во последно време еве дури и цените растат за летувања,нема толку големо влијание државата со таквата трговија еве и да има колку од 200е ке се намали може 20-30% пак е најмалку 150е,мислам дека тоа е индивидуално
Грците дигаат цени затоа шо знаат дека фиромците ќе им ги освојат плажите па макар и 1000 евра ноќевање да е. За 2 август знаеш шо ќе биде на граница? 100 илјади ќе има, не им е гајле колку е скапо битно ете отишле. И сеа зошто да намалуваат цени Грците кога има овци за шишање. Добро дел од тие пари ги враќаат во Принцес и Фламинго секоја сабота и недела. :zelen

Инаку зборот ми беше за Италија дека е поскапо од кај нас. Во Шпанија е поевтино ете шо викаш ти, ама и зависи од тоа шо купуваш. Може нешто друго е пет пати поскапо, ама и дека нашиве тука дигаат цени и тоа е точно.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Да носам Нике ама не ми се битни брендовите,носам и други а не само Нике ама незнам некако највеќе ме влече
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па да многу зависи што купуваш,нешто вамо е поскапо,а тамо поевтино и обратно.
Едно е вистина,снабдени се со се,а тука за греота сме си ние

@incule што те влече највеќе кај најк логото (знакчето) или материјалот ??
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Па да многу зависи што купуваш,нешто вамо е поскапо,а тамо поевтино и обратно.
Едно е вистина,снабдени се со се,а тука за греота сме си ние

@incule што те влече највеќе кај најк логото (знакчето) или материјалот ??
Материјалот ама Нике се најдобри,ова сакав да кажам најдобра марка се
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno