Генерација '96

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Колумна: Генерација 96?! Од Хајд Парк?!

Според мене немаш никаква потреба да се извинуваш. Пред два-три дена ти ја прочитав колумната и за малку ќе ја споделев на Facebook, но не сакав да се создаде некоја расправија на мој ѕид. Да не дојде некој да си ја брани својата сестра, брат, пријатели или себе си кај мене. Инаку со голем дел од напишаното во колумната се согласувам.

Според мене - нема потреба да се извинуваш. Твое мислење, твоја статија. Ако некој не сака да ја прочита (било на Хајд Парк, било тука) нека не ја чита. Лесно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Признај дека на темава напиша само за да го искараш 4 фан. Побитен е цитатот одколку мислењето за колумнава.

Иначе како е дојдено времево и генерација 69 та ги прават истите работи што и 96та. По цел ден се на фб, стегаат лајкови постираат срцепарачки песни дури и манијачат по слики.
69-96 битно еротски да се живее.
не е карање, гледаш и самиот дека завршува со смешко :)
моето мислење за таа генерација е над цитираното, ама ти изгледа си го забележал цитираното за ФорФан :zelen

Доколку мислиш дека си згрешил (навредува на некого, итн) тогаш е добро да се извиниш.
Но да му се извиниш на некој затоа што имате различни мислења не го бива :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Kokakolicar Eden Nizaeden

Активен Член
17 мај 2012
81
150
33
Sonce be... ne si voopshto losh mi te znae dada Trouble tebe i ti me znaesh ama ne si ushte svesen :p :D ajde da ne odime off topik ke ti pisham na fb ;) btw on topik: eve jas kako sekogash najkriva nAli ovaj, javno se izvinuvam sto deneska docnev na susretot kako organizatorka... ne sum ni jas losha be pa :( I nejkam da me znaete kako loshata organizatorka :'( ve sakam mnogu! :*
Сериозно се знаеме..?! Хахахах... по форумиве може со родена сестра да си праиш муабет, да не знаеш дека е она.. интересно :D
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Нема потреба од извинување, во спротивно форумот не би имал никаква поента, доколку се извинуваш за своите мислења и дискусии. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Зошто да се извиниш? Па сигурно не очекуваше сите да се сложат со твоето мислење..:zelen
Не за џабе се вика форум, секој да каже што мисли и секако дека сите не можеме да имаме исто мислење. Доколку сите имаме едно исто мислење форумов ќе беше безпотребен и ќе владееше општо едноумие. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deviously Devilish

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Фала ти на поддршката.. Баш ми е мило што е добро прифатена.. http://hajdpark.mk/category/le-me-kokakolicar/ На овој линк можеш да ги прочиташ останатите мои колумни до сега, па и оние што ќе следуваат :))
Како прво линкот не ти работи,што си го поставил,како второ да во право си дека тоа е твое гледање на работите и искажување на твоите размислувања и гледишта ама ако не го опипуваш пулсот на читателот,пишувај си ги колумните и не давај повратни коментари на истите (пошто и така не те занима нели):)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Генерација 96 ? коулко године бре имаф тија деца устфари? немош да израчунам бре, хх четири и дванаес тој су шеснаес, еееееееее па што ги фалиу, малце су поневаспитани него ми на тија године, и жииф малце у нереалан сфет, сфе ги е на тач хх
абе нема везе супер су си деца хх
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје

Па гледам се карате па се извинувате, а што ќе смени тоа? Некој ги чита нашиве мислења од таа генерација!? Нив им е галје брате, пак по старо, кој како си фрчка натам навам така ќе си продолжи да си го применува тоа. Не се карајте за џабе, не вреди,во денешно време секој сака да биде родител ама никој не знае убаво да си го воспита детето. Нашите години што беа никад нема да се вратат, тоа време се знаеше барем на 28 години брак, влезеш зрела подготвена за дете, вака сега уште на 16 години размислуваат за брак и дете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo