Во бел фустан на туѓа свадба

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
абе ајде, да нема што да облече... глупости
Секоја жена за туѓа свадба има што да облече, а не оправудам некој друг да е во бело. Ако има недостаток на внимание може само да се труди да го придобоие истото или ако и е лажна другарка на невестата.
Најважно правило на свадба е да не си во бело, не знам што им е на жените во бели фустани кога ќе ги видам си викам сељанки прави (yawn)
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
43
628
21
Во светот на модата
Дека е непишано правило да не се носи бел фустан на туѓа свадба,се согласувам,ама гледам дека и невестиве претеруваат. Ако некоја девојка што не е невеста е поубава од невестата,невестата веднаш и’ се лути. Па свадбите не се избори за убавина.
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Па кога ги лажат сите невести дека на денот на свадбата се најубави нормално дека ке се налутат кога ке увидат дека биле изманипулирани.
Инаку се слагам со тоа да не се носи бело на туѓа свадба. Има толку многу други бои...
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
Мене би ми било незгодно..
Толкуа комбинации, толкуа бои..
Сам треба да знаеш до кај треба да одиш со дотерување и со бои комбинираље.. : )
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
Не можеш да забраниш некоја да носи бело на свадба , како прво тоа е лично право ,а како второ невестата треба да доминира во венчаница која е раскошна ,а не со бел фустан за во диско ...
Па и сите да бидат во бело таа ќе доминира повторно ...
Како што тргнало денес ќе почнат со бели тренерки место фустани невестиве .. :svirka;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
Не можеш да забраниш некоја да носи бело на свадба , како прво тоа е лично право ,а како второ невестата треба да доминира во венчаница која е раскошна ,а не со бел фустан за во диско ...
Па и сите да бидат во бело таа ќе доминира повторно ...
Како што тргнало денес ќе почнат со бели тренерки место фустани невестиве .. :svirka;)
не можеш ама глупаво е како што викам, ако не знае некоја внимание да привлече во друга боја ајде во бело, па да гледаат во неа... очаааај :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
Како и да е сакам да кажам дека без разлика гостите ,а особено жените - девојките се облечени на таа свадба невестата секогаш треба да доминира многу па макар и сите во бело да бидат ?! ;)
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Мада ми се чини дека денешниве девојчиња со сила се прават да изгледаат ко тетки, али то је друга прича.
Како тетки?
Јас би рекол со сила се трудат да изгледаат како куртизани.
Што е тоа батаци толкави со шлиц до пиц?
Ако сака да е убава треба убаво да се облече и пред се пристојно. Да е нашминкана лесно и убаво а не два тона пудра. Косине на сите им летаат во вис, extravaganza.... глупости.

На свадба кај другарка сум ја видел најубавата свадбарка на сите времиња и нема да ја заборавам.
Симпатично девојче со одлична телесна геометрија, облечена во крајно едноставно срно непроѕирно фустанче кратко малку над колена, но тесно и припиено до телото. Деколте имаше фино умерено, допадливо но не невкусно. Фризура од едноставна поедноставна, чисто пуштена права коса.
Оние другине магарици за пињада не личеа на ништо во споредба со неја. Одма грч у половина добив и морав порано да си одам да не полудам.
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Во случај младоженецот до толку да се напие на својата свадба, не е на одмет гостинките да носат бело на свадбата, може да се деси да ги замени со невестата...никад не се знае тоа.:zelen
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Да сум била во бел фустан на свадба, невестата пукна од мака што бев позгодна од неа.