Во бел фустан на туѓа свадба

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не можеш да забраниш некоја да носи бело на свадба , како прво тоа е лично право ,а како второ невестата треба да доминира во венчаница која е раскошна ,а не со бел фустан за во диско ...
Па и сите да бидат во бело таа ќе доминира повторно ...
Како што тргнало денес ќе почнат со бели тренерки место фустани невестиве .. :svirka;)
Тоа е ствар укуса. Еве јас сум бил на свадба кај девојка која наместо долга венчаница имаше краток фустан до коленици во кој изгледаше пре-фе-но-ме-нал-но. Дури еве после толку време не сум видел поубава невеста од неа. Искрено зошто да и се влече венчаницата, да мора да ја држе во раце (како некои) додека игра, да се нервира ако и ја згазат и слично. Нели е тоа нејзин ден? Нели треба да биде опуштена, среќна, да се забавува, да се изнаигра? Сметам дека во краток фустан играењето многу полесно ќе и оди. А башка тоа што повеќе и ја истакнува фигурата (ако има што да истакне нели)!
При тоа речено, нема ништо посекси од исончана девојка во бел фустан (inlove)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Според мене,во бело треба да е само невестата.Но ако некоја има бел фустан на свадбата,тоа си е нејзин избор.Ја не би носела бел фустан на туѓа свадба.
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
Да сум била во бел фустан на свадба, невестата пукна од мака што бев позгодна од неа.
Невестата пукна од мака. . Жити се шо муабет е ова... Ти намерно облече бел фустан за да ја направиш љубоморна невестата? Тоа е брате ниско на ништо не личи.. ххх .. ц ц ц
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Невестата пукна од мака. . Жити се шо муабет е ова... Ти намерно облече бел фустан за да ја направиш љубоморна невестата? Тоа е брате ниско на ништо не личи.. ххх .. ц ц ц
Искрено да, намерно се скоцкав во фустан сличен на невестински а со оглед дека сум позгодна од неа знаев дека ќе пукне од мака. Цела фамилија не ја сакавме и му викавме на типот дека не е за него а тој не сакаше да слуша, по кратко време и самиот сфати каква е таа кога и ги фати пораките во мобилниот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Невестата пукна од мака. . Жити се шо муабет е ова... Ти намерно облече бел фустан за да ја направиш љубоморна невестата? Тоа е брате ниско на ништо не личи.. ххх .. ц ц ц
Па и љубоморела дека таа се мажела и со нашла некој кој ја сака, а оваа нема никој туку се мота со некој зафатен и убаво и е така, затоа така направила. Тоа ја прави среќна, бидејќи ништо друго нема.
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
а што има врска во каква боја е фустанот, младоженецот сигурно нема да си ја утне невестата. Плус мислам невестинските фустани се така малку уникатни, па колку и да носат други бели фустани има разлика и нема потреба од љубомора :)
 
  • Like
Реакции: Neverna Mala

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Врска нема, јас со каков фустан сакам ќе се појавам на свадба, доколку сум поканета. Ако имам бел и бел би облекла. Па и сличен на невестинскиот.
Се знае невестата која е, ако не ја знаат, ќе ја запознаат кога ќе влезе. А, ако сум поубава од неа, па шо да праам. Не сум јас крива што Господ некому дал повеќе, а некому помалце. А и не би била воопшто љубоморна доколку и ми се појаваат на мојата будуќна свадба во бел фустан. Кој како има тоа нек си облече.
:)
 
  • Like
Реакции: escape