1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Воспитна мерка - шамар?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Реми, 21 март 2012.

 1. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Со разговор секако
   
 2. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Се согласувам со тебе.Кога бев тука во Македонија пред месец-два,се враќам од продавница и гледам жена со дете 3-4 години,не го држи за рака и тоа падна,таа место да му помогне го изнатепа и го исповреѓа,тоа плаче ли плаче.Сите гледавме и сакавме да му помогнеме,но се плашевме дека и ние ќе го извлечеме подебелиот крај.
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Не,не оправдувам,со тепање ништо не се постигнува
   
 4. Babymom

  Babymom Нов член

  Зачленет на:
  5 мај 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Би сакала совет од искусни за мојот проблем.незнам како да се поставам со детенце од година ипол....постојано за се плаче ако малку не му е по ќејф сум пробала и со добро и со лошо да гооставам да плаче не попушта никако да престане и пак попуштам да му дадам тоа што сака на пр за во раце толку плаче ако не го земам веднаш вришти како којзнае што со солзи дури како да се дави ,неможам ни во луѓе да го вмешам од страм сите ми викаат леле ама лошо детево тие :(многу се нервирам дали до мене или што е како да постапам ...
   
 5. minion

  minion Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 мај 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  7
  Не знам дали ќе ти бидам од помош,али ајде. Знам дека иста таква и ја сум била како бебенце, па мајка ми еднаш ме оставила да се исплачам додека не престанам сама од себе и од тогаш веќе немала проблем. Сеа нормално внимателно и со тоа, ако не се смирува, пробај некоја смирувачка музика,мелодија да пуштиш може ќе помогне.
   
  На Babymom му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Babymom

  Babymom Нов член

  Зачленет на:
  5 мај 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  И така сум пробала да плаче да не му обрнувам внимание,и ништо уште повеќе ќе почне дури од нервоза ќе почне да закашлува и неможам да оставам да плаче страшно плаче неппдносливо занемува непрестанува никако...:( ќе полудам се мислам и помош да побарам многу станав нервизна и му викам неможам да се контролирам :( незнам дали е поради се што сака да биде по негово незнам како да постапам
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Потруди се да го сжениш односот кон детето како авторитетен родител кој пружа многу љубов. Ќе знае така детето да кај му е границата. Збори му почесто, покажи му ги твоите однесувања како родител.
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Але, аман бе луѓе, што тропате глупости..детето има ЕДНА И ПОЛОВИНКА години..па каде ви е умот:facepalm2 тоа се уште незнае да збори и да оди убаво, сигурно има мака некоја, сака прегртака, нежност, милување и пеење, и....:showoffа сигурно нејќе мајка која во раните часови, во 05 часот виси на празен форум и бара глупави совети:frantic
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  129
  Оправдувам шамар по задник , ама само ако заслужило детето . На пример , син ми е многу голем инает . Има 5 години , и знае дека каминот " к'са " и не смее да го допира . Ама он си продужуа да се мотка околу каминот со се сестра му ( и таа знае , ама е помала од него , па веројатно не размислува уште ) , и како ми изгледа еден ден двајцата ќе добијат по задник .
   

Сподели: