Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
точно ... затоа иди во државна болница и гледај колку сакаш мозоци ... а можам и мојот да го видам ако идам на рендген ... така да... не ми даде баш некој пример :D
а за господ ... тоа е веке друга и долга дискусија ... сум видел многу чуда со мој очи ... и затоа верувам!

- а не би требало да се навредам ни јас ни било кој, сепак ова е форум со теми за дискутирање -
а и да ти кажам право, може и во право да си ... големи се шансите јас да немам мозок (happy)
A што ако екстратерестијалците можат да бидат невидливи и тие чудата што ти си ги видел се нивно дело ? Госпо е вонземјанец ! :frantic

офф: Додека го пишував постов ми заѕвони попот на врата, светеше вода и зема 100 ден. :eek
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
A што ако екстратерестијалците можат да бидат невидливи и тие чудата што ти си ги видел се нивно дело ? Госпо е вонземјанец ! :frantic

офф: Додека го пишував постов ми заѕвони попот на врата, светеше вода и зема 100 ден. :eek

а што ако баба ми беше машко ...
значи да не се потпираме на теории и чудни претпоставки ...
сакам факти и резултати - само тоа може да ме увери ! а ако почнеме да веруваме на се што ке каже некој, на се што видел некој и го раскажува ... брзо ке потонеме во овој свет полн со крокодили, кој чекаат такви луге кој се летаат на се што ке видат и ке слушнат ...
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
а што ако баба ми беше машко ...
значи да не се потпираме на теории и чудни претпоставки ...
сакам факти и резултати - само тоа може да ме увери ! а ако почнеме да веруваме на се што ке каже некој, на се што видел некој и го раскажува ... брзо ке потонеме во овој свет полн со крокодили, кој чекаат такви луге кој се летаат на се што ке видат и ке слушнат ...
како знаеш дека тоа чудо шо си го видел е дело на господ а не на вонземјани? дај ми цврст доказ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
а што ако баба ми беше машко ...
значи да не се потпираме на теории и чудни претпоставки ...
сакам факти и резултати - само тоа може да ме увери ! а ако почнеме да веруваме на се што ке каже некој, на се што видел некој и го раскажува ... брзо ке потонеме во овој свет полн со крокодили, кој чекаат такви луге кој се летаат на се што ке видат и ке слушнат ...
А на какви факти се потпираат чудата што наводно си ги видел, леба ти ? Зошто мојава теорија и претпоставка да е чудна, а твојата да не е ? Како ќе докажеш дека тие чудата биле као божји или пак дека не биле само еден мајндтрик, оптичка варка етц. ?
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
ако господ бил вонземјанин ... и ние ке бевме вонземјани ... нели ?
Еми оти да не бил вонземјанин? Вон - земјанин = надвор од Земјата. А госпо не е и надвор од земјата, во целиот Универзум? Или можеби е само во нашите глави. :alien
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ако господ бил вонземјанин ... и ние ке бевме вонземјани ... нели ?
муабетов е за во другате ма ама ја кога веќе почнавме...
дај ми доказ дека господ го создала адам па од неговот оребро ја зодал ева. дај ми доказ дека еволуцијата воопшто не се случила...и да ј м идоказ дека чудата шо си ги виде лсе дело на господ а не нанекои зелени чоечина
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
А на какви факти се потпираат чудата што наводно си ги видел, леба ти ? Зошто мојава теорија и претпоставка да е чудна, а твојата да не е ? Како ќе докажеш дека тие чудата биле као божји или пак дека не биле само еден мајндтрик, оптичка варка етц. ?


на една тема напишав ... коментирам и учествувам во конверзации само ако имам лично искуство , не зборувам и пишувам "глупости" што сум ги слушнал или прочитал (тој што напишал, може да е некој изместен во мозокот) ... така да ... ако сретнам некој вознемјанец, одма ке ви пишам ... ако сакате и интервју ке направам со него ...
а да ви докажувам дали бог постои, за неговите дела на светов и дали е он вонземјанец или не... да отвориме друга тема најубаво !
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
на една тема напишав ... коментирам и учествувам во конверзации само ако имам лично искуство , не зборувам и пишувам "глупости" што сум ги слушнал или прочитал (тој што напишал, може да е некој изместен во мозокот) ... така да ... ако сретнам некој вознемјанец, одма ке ви пишам ... ако сакате и интервју ке направам со него ...
а да ви докажувам дали бог постои, за неговите дела на светов и дали е он вонземјанец или не... да отвориме друга тема најубаво !
А какво е твоето лично искуство? Го сретна господ можеби ? :rofl