Вонземјани & НЛО (генерална дискусија)

Дали верувате дека во вселената постои било каква друга форма на живот?

  • Да

    Гласови: 72 78.3%
  • Не

    Гласови: 11 12.0%
  • Не ме интересира/Сеедно ми е

    Гласови: 9 9.8%

  • Вкупно гласале
    92

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Вонземјанците се 6 пати понапредни од нас. Мене не ми е јасно зошто ги кријат. :eek Демек ќе ги исплашат луѓето, или што...
баш за тоа...чоек религиите се против тоа
лугето што се слепи верници не веруваат дека постојат...и тоа за нив е крај на светот ако кажат дека постојат :eek
а ова е само една теорија што кријат многу тајни научниците...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Вонземјанците се 6 пати понапредни од нас. Мене не ми е јасно зошто ги кријат. :eek Демек ќе ги исплашат луѓето, или што...
Ех, кај па баш 6 пати? Јас сум сигурен дека постојат вонземјани, а за тоа колку се интелигентни и како изгледаат не разговарам.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Постојат серија документарци Ancient Aliens и ви препорачувам да ги гледате, ако ништо друго, барем пилот епизодата. Станува збор за "антички вонземјани", оносно теории дека вонземјани не посетиле во далечното минато. Градби, артефакти, пишани текстови... Ќе ве натера да размислите подобро!

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and Jericho

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
аlien
mojot komsija e vonzemjanin
garant
go gledam nokje koga izleguva da frla gjubre, neide do kantite zatoa sto em neznae deka tamu treba da se frlat a baska i se daleko i gi ostava tuka odma dо vlezot ili vo liftot- ene vi prv dokaz deka e ALIEN
neplakja ni za lift nitu za cistacka, misli deka robotite cistat a liftot e antigravitaciоen magneten perpetum mobile- ene vtor dokaz deka e ALIEN
neodgovara na dobar den komsijo ,za da ne go izdade negoviot ALIENSKI akcent
slusa turbo folk na pink na cel glas- ene ti cetvrti dokaz deka e ALIEN ili seljak
( samo tuka ima mala dilema)
postojano gi vadi sijalicite koi gi sobira po vlezot na site spratovi , nokje da ne se vidi kako se pretvara vo ALIENSKI GUSTER
SO POJKE OD OVIE DOKAZI SAKATE DA POVERUVATE DEKA IMA VONZEMJANI??????????????
13.gif
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
аlien
mojot komsija e vonzemjanin
garant
go gledam nokje koga izleguva da frla gjubre, neide do kantite zatoa sto em neznae deka tamu treba da se frlat a baska i se daleko i gi ostava tuka odma dо vlezot ili vo liftot- ene vi prv dokaz deka e ALIEN
neplakja ni za lift nitu za cistacka, misli deka robotite cistat a liftot e antigravitaciоen magneten perpetum mobile- ene vtor dokaz deka e ALIEN
neodgovara na dobar den komsijo ,za da ne go izdade negoviot ALIENSKI akcent
slusa turbo folk na pink na cel glas- ene ti cetvrti dokaz deka e ALIEN ili seljak
( samo tuka ima mala dilema)
postojano gi vadi sijalicite koi gi sobira po vlezot na site spratovi , nokje da ne se vidi kako se pretvara vo ALIENSKI GUSTER
SO POJKE OD OVIE DOKAZI SAKATE DA POVERUVATE DEKA IMA VONZEMJANI??????????????
13.gif

Точно, и јас сум сведок.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
аба ова дрогиве се појаки и појаки изгледа ги прават ...
какви вонземјани какви тапанари ... нека искоментира некој што се сликал со вонземјани , некој што имал било каков контакт... било кој ... има таков ? - нема
е нема, сите само сте гледале чудни летечки објекти, кој ви светеле ви се гасале, па брзо прелетувале, па ги снемувало ... или сте гледале некој смешно-глупи клипови на нет ... (јас гледав на нет еден човек како лета - и сега треба да верувам дека некој луге можат да летаат ? )
циркузи сте ... :alien
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112 and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
има нешто, мора да има, има голема логика, како можемо ми и наша планета, такој сигурно може некој друг и на други планете.
сакам да виду елиенци, макар и ако умру од стра, али ке знам дека стфарно постојале, едн е живот : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect and Aaliyah

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
аба ова дрогиве се појаки и појаки изгледа ги прават ...
какви вонземјани какви тапанари ... нека искоментира некој што се сликал со вонземјани , некој што имал било каков контакт... било кој ... има таков ? - нема
е нема, сите само сте гледале чудни летечки објекти, кој ви светеле ви се гасале, па брзо прелетувале, па ги снемувало ... или сте гледале некој смешно-глупи клипови на нет ... (јас гледав на нет еден човек како лета - и сега треба да верувам дека некој луге можат да летаат ? )
циркузи сте ... :alien
велиш дека ако нешто не можеш да го видиш значи не постои тогаш од таа логика иди дека ни господ не постои или пак да ли можиш да си го видиш твојот мозок? не, значи ти немаш мозок ( без навреда само ја следам твојата логика.:) .)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and Aaliyah

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
велиш дека ако нешто не можеш да го видиш значи не постои тогаш од таа логика иди дека ни господ не постои или пак да ли можиш да си го видиш твојот мозок? не, значи ти немаш мозок ( без навреда само ја следам твојата логика.:) .)

точно ... затоа иди во државна болница и гледај колку сакаш мозоци ... а можам и мојот да го видам ако идам на рендген ... така да... не ми даде баш некој пример :D
а за господ ... тоа е веке друга и долга дискусија ... сум видел многу чуда со мој очи ... и затоа верувам!

- а не би требало да се навредам ни јас ни било кој, сепак ова е форум со теми за дискутирање -
а и да ти кажам право, може и во право да си ... големи се шансите јас да немам мозок (happy)