Велосипед или ролери?

Што повеќе би возеле ?


  • Вкупно гласале
    47

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
И двете обожавам да ги возам, макар што велосипедот повеќе го користев летово наместо ролерки.:)
 

Vrabac0007

Нов член
30 јуни 2015
1
0
1
24
Што повеќе би возеле ?

Велосипед/Точак
шо е то точак? До кога со србизмиве ебаго?
Точак-тркало на српски.
Кај нас, ние викаме точак за велосипед, а во србија точак е тркало... тие за велосипед викаат бицикл ;-)
До кога со дијалективе ? :p

Иначе секако ВЕЛОСИПЕД, упс ТОЧАК де :)
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,471
1,199
1,133
Велосипед многу сакам да возам посебно на кеј и поради тоа гласав за него. Ролери возам но многу ретко затоа што некако не ми е интересно како кога возам велосипед.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Точак(велосипед),ролерки незнам да возам..
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Ролери поинтересно ми е и така нозете повеќе ги користиш
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,417
7,077
1,153
Big Sur
Ролерки возам од 5 години т.е. ги имам оттогаш и нозете ми пораснаа во нив. Ми беа таман до пред да почнам со средно некаде, значи 10ина години ги скапав. Можам со мижење да возам.
Од друга страна, за точак сум труп. Не знам да одржам рамнотежа и крај. Како сидро се укотвувам после 5 секунди на земја. Имаше само еден пони на другарка што некако успевав да го извозам по 2-3 круга, ама другово е катастрофа невидена. :D