1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Велосипед или ролери?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Kisserboy, 20 март 2012.

?

Што повеќе би возеле ?

 1. Велосипед

  84.8%
 2. Ролери

  15.2%
 3. Ни едно, ни друго xD

  0 глас(а)
  0.0%
 1. mirror

  mirror Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 мај 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8
  И двете. Обожавам и ролери и велосипед :)
   
 2. Female

  Female Староседелец

  Зачленет на:
  18 јануари 2013
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  183
  И двете обожавам да ги возам, макар што велосипедот повеќе го користев летово наместо ролерки.:)
   
 3. SomeoneSpecial

  SomeoneSpecial Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 август 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  18
 4. Vrabac0007

  Vrabac0007 Нов член

  Зачленет на:
  30 јуни 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Точак-тркало на српски.
  Кај нас, ние викаме точак за велосипед, а во србија точак е тркало... тие за велосипед викаат бицикл ;-)
  До кога со дијалективе ? :p

  Иначе секако ВЕЛОСИПЕД, упс ТОЧАК де :)
   
  #44 Vrabac0007, 30 јуни 2015
  Последна промена: 30 јуни 2015
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Велосипед многу сакам да возам посебно на кеј и поради тоа гласав за него. Ролери возам но многу ретко затоа што некако не ми е интересно како кога возам велосипед.
   
 6. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Точак(велосипед),ролерки незнам да возам..
   
 7. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ролери поинтересно ми е и така нозете повеќе ги користиш
   
 9. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  и за двете активности голем лајк (y). ролерки не сум пробал.
   

Сподели: