Велосипедизам

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Се потстопли времето, ги извадивте ли велосипедите?

Јас неможам да го возам мојот ми се расипа кочнициата. :(
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Се потстопли времето, ги извадивте ли велосипедите?

Јас неможам да го возам мојот ми се расипа кочнициата. :(
без кочници е позабавно ... посебно ко ке возиш на удолница ...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Кој трип е без кочнице чоек , да идеш надоле, и да вртиш ... адреналин у max :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Страв ми е без кчница затоа што еднаш паднав кога нагло закочив на предна. :nah повеќе не, ќе ми го оправат после празникот.
 

vmx

Нов член
20 мај 2012
3
4
3
Anywhere
Баталив ролерките, го извадив бајкот после доооолго време и се враќам полека во форма. Па понатака планирам да спичам негде надвор од градов, tour de macedonia :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Имам една желба, дали некој има возено со велосипед на подолга релација пр. од град до град или од град до некое село? Најдолго имам одено до некои села во близина на мојот град одалечени 20км..ама сакам да појдам до Прилеп или Ресен и евентуално планирам до Грчка Граница кои доста познаници знам кои имат отидено со велосипед..иначе јас сум од Битола.Ако има некој отидено на подолга релација ако може нека ми даде некои инструкции ? :)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
ВОзам и јас, но моментално скршен ми е очакот од скоро. Па ќе гледам да го поправам и правац на кеј. Сваки дан. :D
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ехеее.. и ја сум итекако активна со точоче. Или со другарките, или сама, секако возам, заедно со мп3ката :p
Дури летото, ако е многу жешко дента, си возам ноќе, околу 11-12, петка е :)
Планираме летото да воземе на поголеми дестинации, па здравје да има.
Инаку, за друштво- кој сака со мене, јас за возење секојпат сум слободна (sun)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ехеее.. и ја сум итекако активна со точоче. Или со другарките, или сама, секако возам, заедно со мп3ката :p
Дури летото, ако е многу жешко дента, си возам ноќе, околу 11-12, петка е :)
Планираме летото да воземе на поголеми дестинации, па здравје да има.
Инаку, за друштво- кој сака со мене, јас за возење секојпат сум слободна (sun)

Кај ти е канцеларијата за пријавување? :rofl