1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Велосипедизам

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Дали возите велосипед?[​IMG]
  [​IMG]
  Јас со ова рекреативно се бавам уште од 4-то одделение. Речиси секој ден кога е убаво времето возам од Ѓорче Петров до крајот на патеката во Ново Лисиче по неколку пати на ден. Некогаш со другари, некогаш сам со мобилиот слушајќи музика и гледајќи во патот поминувајќи го секој метар..
  Тоа ми помогна да ги научам улиците на Скопје и да се запознаам со градот.. Секој ден неодминливо беше одмор на Кале и топла закусна од некоја од бурекџилниците на Скопската Чаршија (најчесто земав симит и јогурт:D ) .. За жал поради некој случувања и затворањето на Калето за посети тоа место подоцна го заменив со Градскиот Парк.
  Сега гледајќи како пополека ја испраќаме зимата и сончевите денови кој следат ме радува тоа што повторно ќе може да излезам од дома и ќе уживам повторно во возењето велосипед. :)
  Па, здравје на пролет/лето ако сака некој може да ми прави друштво или да се договориме за заедничко дружење на патека! :rolleyes
   
  На Kiril, ZmajChe, 4FUN и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Даааааааааааааааааа премногуууууу:D Обожаваммм:spin

  [​IMG]
   
  На ZmajChe и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  еј и јас возам точак редовно.. понекогаш одам и на школо со него... се договарам со еден мој професор и заедно одиме со точаците... јас дур не застуде одев со точак после одев со автобус а тој дур не падна снег идеше со точак и ми викаше шо е бе ко некоја п се напрај, тие страв од снего па не идиш со точако..вика мене жената да не ми го скријаше точако и сега ако има снег пак ке идев со него...

  инаку имама дома еден стар точак во исправна состојба од 80 година.. таткоми с иго купил тогаш и уште го чувам.. епте нјако е ко се возам низ град со ретсро точак...
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Едноставно обожавам возење велосипед! Секогаш кога е убаво времето се возам. Возам по околните села, кои не се мн далеку, по град секаде.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Овој е мојот нов, ама не ми прави ич мерак.. Не е за долги релации.
  [​IMG]
   
  На ZmajChe, melpomena и Selma им се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  ај за некое време ке ви пратам слика од мојот точак, тој постарио шо е , пошо сега не ми дома, на село го остајв.. 30 километри возење напрајв со него во еден ден.. нозете почнав да не си ги осеќам...
   
 7. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Најтешка релација ми беше Скопје-Тетово. Умрев! :D
   
  На angela_ane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  до пред 3 години секојдневно возев точак,по 30-40 километри правев ама купив кола и енего дреме точакот у подрум
   
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  [​IMG]

  мојот постариот е нешто сличен на овој... old school .. класика.. ептен шизички е е за возење... ама проблем е стартот како тенк е имаш мака дур да тргниш , знјаш она епте нтешко се тргнува ама после остај го сам има еден километар да вози.. инак уептен е јако чувството ко ке се возиш на ваков а сите имаа тнекој модерни точаци со шо ти знам јас...и сите ко ке те гледаа тебе... priceless
   
  На Dragon Custom Skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ќе ти се најде, како тргнал бензинот најдобро ќе ти биде да го користиш него. :D
   

Сподели: