Велосипедизам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Обожувам да возам велосипед и тоа на долги релации,посебно каде што нема сообраќај и има убава природа.Кога одам на одмор со кола,велосипедот оди со мене.......Многу ке ме радува предлог мерката на владата,против загадувањето на воздухот,секој што ке оди на рабооита со велосипед да му се плаќа.Дај боже да се усвои ваков закон,барем луѓето ке бидат мотивирани да возат велосипед,ем пари ем здравје,ем чист воздух.....супер ке б
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас пешки не би се обидела да ги искачам стрмниниве, не па ли со точак. Уште па како искулирано си се качува носејќи си го на грб.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Луда работа, ама добро си знае човекот. И тоа пази од 4:06 некаде, јас си викам сега ќе почне да се симнува надоле со точакот, уште тоа фалеше. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Му најдов и едно друго интересно, не е олку страшно како претходното ама јако е и ова. :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Користете некоја андроид апликација за велосипедизам?
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Да,само во лето,сега неможам во снегов,секој ден возам,добро е за кондиција и за нозете