1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Велосипедизам

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Абе да ти е мерак да си крузаш низ град со велосипед!

   
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Обожувам да возам велосипед и тоа на долги релации,посебно каде што нема сообраќај и има убава природа.Кога одам на одмор со кола,велосипедот оди со мене.......Многу ке ме радува предлог мерката на владата,против загадувањето на воздухот,секој што ке оди на рабооита со велосипед да му се плаќа.Дај боже да се усвои ваков закон,барем луѓето ке бидат мотивирани да возат велосипед,ем пари ем здравје,ем чист воздух.....супер ке б
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ова е посебно ниво на "велосипедизам", како го владее точакот типов... god daaaaaaaamn!

   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што е со овој бе, мене ми е страв да го гледам не е нормален.
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас пешки не би се обидела да ги искачам стрмниниве, не па ли со точак. Уште па како искулирано си се качува носејќи си го на грб. [​IMG]
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Луда работа, ама добро си знае човекот. И тоа пази од 4:06 некаде, јас си викам сега ќе почне да се симнува надоле со точакот, уште тоа фалеше. :zelen
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Му најдов и едно друго интересно, не е олку страшно како претходното ама јако е и ова. :)
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Користете некоја андроид апликација за велосипедизам?
   
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да,само во лето,сега неможам во снегов,секој ден возам,добро е за кондиција и за нозете
   

Сподели: