1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашиот прв мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Y1K991, 27 април 2013.

 1. Andrej4e

  Andrej4e Нов член

  Зачленет на:
  25 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Alcatel One Touch а сега ми е Galaxy S4
   
 2. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
 3. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Alcatel... eden bog znae shto serija beshe xD
   
 4. Alex2050

  Alex2050 Староседелец

  Зачленет на:
  27 јули 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  11.000 ден. фрлив за мобилниов..
  после 1 недела падна на 6000
  simens c30

  [​IMG]
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Првиот мобилен ми беше Alcatel OT 300. Носталгија...

  [​IMG]
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Сиеменс така нешто беше
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  [​IMG]
  Уште и ако некој ми каже каде можам да најдам батерија за телефонов би била пре пре среќна :)
   
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Тука. Може и тука.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: