Вашиот прв мобилен телефон | Црнобело Форум

Вашиот прв мобилен телефон

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Има тема за вашиот сегашен мобилен телефон, тема за телефони кои ги имате сменето досега, но немало тема за првиот телефон кој сте го користеле.
***
Мојот прв мобилен телефон беше Alcatel One Touch Easy DB. Купен 2002 г. Цигличка :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Saladin

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
443
235
143
images.jpg
Motorola DPC 650 - 1997 год, мислам дека беше 14.000 или 15.000 денари, тогаш беше овај еден од нај фраерските телефони ! :mstickleИначе уште ми е мерак да си го носам со мене, али јбг зигла во џеб не се носи, тогаш носев специјално торбиче за телефонов, а можи тежеше пола кило !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
120

9990 денари во Мобимак :)
Го купив кога почнав во средно.
Уште го имам, само батерија нова му треба и нема галје.


p.s. Многу популарни Сименсиве во темава :)