1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашиот прв мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Y1K991, 27 април 2013.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Отидов на апаратчиња и во моментот продаваше човекот телефон, и си го зедов :) Излегов без да играм на апаратче затоа што ги потрошив парите за телефонот ама ми се исплатеше :) Пред некој месец ми падна во шолја телефонот па дур купив нов два дена ми служеше квалитетно... Батеријата уште му трае по 7 дена.
   
 2. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
 3. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Да се пофалам и јас со мојата цигличка:biggrin
  [​IMG]
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  Motorola C200i
  Го купив во 2003 и уште работи чудово, мајка ми го користи. Само два пати му ја менив батеријата и бројките се излижани. Сè друго е функционално.

  Алал да му е на издржливоста.
  [​IMG]
   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ауу, баба и дедо имаат ваков. :D
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  И мојот беше ваков. Интересно телефонче :)
   
  На Y1K991, parvati и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 7. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Ericsson A2628s :giggle.

  [​IMG]
   
  На red dragon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  ова е мојот прв мобилен...Sagem....појма немам модел...камелеон се преливаше хахахахаххаха...
  01_sagem_mc-950.jpg
   
 10. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  motorola_c450_phone.jpg

  Motorola C450 мојот прв мобилен купен од мобимак 9500 денари во 2003 година топ телефонче ;)
   

Сподели: