Вашиот прв мобилен телефон

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Фати некој во тесно или !?
Отидов на апаратчиња и во моментот продаваше човекот телефон, и си го зедов :) Излегов без да играм на апаратче затоа што ги потрошив парите за телефонот ама ми се исплатеше :) Пред некој месец ми падна во шолја телефонот па дур купив нов два дена ми служеше квалитетно... Батеријата уште му трае по 7 дена.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Да се пофалам и јас со мојата цигличка:D
400px-Siemens_S25.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Motorola C200i
Го купив во 2003 и уште работи чудово, мајка ми го користи. Само два пати му ја менив батеријата и бројките се излижани. Сè друго е функционално.

Алал да му е на издржливоста.
images
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Motorola C200i
Го купив во 2003 и уште работи чудово, мајка ми го користи. Само два пати му ја менив батеријата и бројките се излижани. Сè друго е функционално.

Алал да му е на издржливоста.
images
Ауу, баба и дедо имаат ваков. :D
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
ова е мојот прв мобилен...Sagem....појма немам модел...камелеон се преливаше хахахахаххаха...
01_sagem_mc-950.jpg
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
motorola_c450_phone.jpg

Motorola C450 мојот прв мобилен купен од мобимак 9500 денари во 2003 година топ телефонче ;)