1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашиот прв мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Y1K991, 27 април 2013.

 1. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  Оддамна беше тоа скоро пред 12 години на кој ке му текне
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  И тоа баш ваков на мрежата на водафон :)
  [​IMG]
   
 3. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Го имаш овај се уште !?

  Иначе нај заебаната работа беше во тоа време, кога некој ке појдеја Странство, ке купеа од таму телефони, 1999/2000 година, ке дојдеја овде, ке земеја картичка од Мобимак, и јака заебанција... телефонот кодиран! Тогаш немаше сервиси за декодирање на телефони, а еден Бокс(декодер) во тоа време беше да не речам 700-800 Марки.
   
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Не е вистина,бар не за 2000 година,јас го декодирав на 10 евра.
  Сигурно го имам ама којзнае каде е.
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Добро, не се противам можеби имало Скопје во некое сокаче некој што декодирал, но како ке разбереа луѓето од другите градови, колку што се сеќавам тогаш, на интернет имаше само 20-30 македонски порали, но немаше ниту еден онлајн огласник
   
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Не беше во сокаче туку апла насекаде,но да не одиме офф топик те молам.
   
 7. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Колку што се сеќавам, сервиси имаше полно, али не знам баш да имаше некој сервис каде што декодираат, разни телефони, освем знам еден што декодираше, Нокија телефони и Алкател телефони, но скапчија беше баѓи!
   
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Јас телефонот што го презентирав, го зедов така кажано за 5пари во кладилница. :)
   
 9. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Фати некој во тесно или !?
   

Сподели: