1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бојадисување (фарбање) на косата

Дискусија во форумот 'Коса' започната од WomanInRed, 17 април 2012.

1. Odette

Odette Истакнат Член

Зачленет на:
    6 јули 2013
    Мислења:
    25
    Допаѓања:
    7
    Природно имав темно руса коса, но ете од аздис пред многу време се исфарбав посветла. :D
    Не беше воопшто тешко да се добие посакуваната нијанса затоа што основата ми беше светла, ама кога сега би размислувала на оваа тема - никогаш не би го направила истото.
    Моментално сум во фаза на враќање на природната боја, а последно се фарбав со Garnier Olia 9.0.

2. FallenAngel

FallenAngel Староседелец

Зачленет на:
    5 декември 2012
    Мислења:
    601
    Допаѓања:
    401

пред недела дена беше подникнат врвот и ја бојадисав пак малку потемна со плави прамени

еве ја
    ја сум ова
    хехе

3. Blagica5

Blagica5 Нов член

Зачленет на:
    14 септември 2014
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Имам плава коса но бојата ми е повеќе на кај жолта. Сакам да добијам нешто помеѓу жолта и бела. Help?! Tnx ladies :)

4. Fashion.Lover

Fashion.Lover Староседелец

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Имам костенлива коса,сино-зелени очи и светол тен.Сакам некоја промена,ама во која боја да се фарбам и дали да се фарбам?

Прашувам зашто никогаш ја немам фарбано,а имам многу сјај,кажете ми што би ми стоело,за свадбата сакам некоја промена да направам.

#94 Fashion.Lover, 20 февруари 2015
    Последна промена од модератор: 24 февруари 2015
  5. Fashion.Lover

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Видов нема ваква тема,а а ко има избришете ја. Каква е вашата природна боја и дали ја бојадисувате?Ако ја бојадисувате,дали го правите тоа зашто не ви се допаѓа природната боја или поради други причини?И со која боја се бојадисувате?

6. мимис

мимис Староседелец

Зачленет на:
    12 октомври 2013
    Мислења:
    29
    Допаѓања:
    17
    природна ми е плава.Си ставив степ, ми падна бојата и повторно ми е плава.

7. Fashion.Lover

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Па вака природната боја ми е вака нешто:
    download (6).jpg download (7).jpg download (37).jpg
    A сакам да направам некоја,сега не некоја предрастична промена,него малце посветла,како темно руса/светло кафена.Е вака нешто:
    041c0c5a04d0efd35da961c856d3ec71.jpg 4332e400f8e2ef184a96964dfadcbe85.jpg dcdacfecec225896b98c97dd091d6dfa.jpg download (61).jpg download (62).jpg
    Дали би ми стоела убаво бидејќи имам светол,односно бел тен и сино-зелени очи?

Прикачени податотеки:

8. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,374
    Тоа дали би ти столеа друга боја треба сама да си знаеш,а и да не си сигурна прашај си ги пријателките,мајка ти,сестрите.
    Ние не можеме да ти дадеме предлог кога не знаеме како изгледаш.
    И јас имам кафеава коса и зелено-плави очи,ако се фарбам некогаш тоа ќе биде по мој избор или по "совет на мајка ми и пријателките". :)

9. Fashion.Lover

Зачленет на:
    19 февруари 2015
    Мислења:
    297
    Допаѓања:
    83
    Па мајка ми ми вели да не ја фарбам,бидејќи природната е поубава од што било друго,сестрите ми викаат дека секоја би ми стоела убаво,особено руса,црвена,сите кафени нијанси или црна,зашто имам светли очи.Ама во исто време ми велат да не се фарбам,зашто некои божем едвај се мачат да ја добијат оваа боја.А пријателките ми велат дека секоја ми стои убаво.Еве од најосновните ќе почнам:црна-дека има контраст,зашто ретки се комбинациите,црна коса и светли очи,па згора на тоа и бел тен.Руса-дека имам светол тен и светли очи,па како Скандинавка,Германка,Русинка и како од која било руса нација ќе сум била,односно ќе сум се прилагодела на моето моментално место на живеење,а и ќе ме освежела.Кафена-дека природно ни е таква,сите нијанси ми стоеле,според нив.А црвена-дека најдобро стоела на светли очи,посебно онаа на Марша Крос,Хурем,Никол Кидман,односно каква што имаат тие.Ете тоа од нив.А да и денес бев на фризер да се исфенирам,кога и кажав што сакам,ме искара,бидејќи имам и многу сјај,а и прилично густа ми е и долга до половина ми е.Каде и да одев на фризер секаде ми го велеа тоа.

10. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,374
    Тогаш не ја фарбај.Природна си е природна.

Сподели: