1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бојадисување (фарбање) на косата

Дискусија во форумот 'Коса' започната од WomanInRed, 17 април 2012.

 1. Odette

  Odette Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 јули 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  7
  Природно имав темно руса коса, но ете од аздис пред многу време се исфарбав посветла. :D
  Не беше воопшто тешко да се добие посакуваната нијанса затоа што основата ми беше светла, ама кога сега би размислувала на оваа тема - никогаш не би го направила истото.
  Моментално сум во фаза на враќање на природната боја, а последно се фарбав со Garnier Olia 9.0.
   
 2. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  [​IMG]

  пред недела дена беше подникнат врвот и ја бојадисав пак малку потемна со плави прамени

  еве ја
  ја сум ова
  хехе
   
 3. Blagica5

  Blagica5 Нов член

  Зачленет на:
  14 септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Здраво,
  Имам плава коса но бојата ми е повеќе на кај жолта. Сакам да добијам нешто помеѓу жолта и бела. Help?! Tnx ladies :)
   
 4. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Имам костенлива коса,сино-зелени очи и светол тен.Сакам некоја промена,ама во која боја да се фарбам и дали да се фарбам?

  Прашувам зашто никогаш ја немам фарбано,а имам многу сјај,кажете ми што би ми стоело,за свадбата сакам некоја промена да направам.
   
  #94 Fashion.Lover, 20 февруари 2015
  Последна промена од модератор: 24 февруари 2015
 5. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Видов нема ваква тема,а а ко има избришете ја. Каква е вашата природна боја и дали ја бојадисувате?Ако ја бојадисувате,дали го правите тоа зашто не ви се допаѓа природната боја или поради други причини?И со која боја се бојадисувате?
   
 6. мимис

  мимис Староседелец

  Зачленет на:
  12 октомври 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  природна ми е плава.Си ставив степ, ми падна бојата и повторно ми е плава.
   
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Па вака природната боја ми е вака нешто:
  download (6).jpg download (7).jpg download (37).jpg
  A сакам да направам некоја,сега не некоја предрастична промена,него малце посветла,како темно руса/светло кафена.Е вака нешто:
  041c0c5a04d0efd35da961c856d3ec71.jpg 4332e400f8e2ef184a96964dfadcbe85.jpg dcdacfecec225896b98c97dd091d6dfa.jpg download (61).jpg download (62).jpg
  Дали би ми стоела убаво бидејќи имам светол,односно бел тен и сино-зелени очи?
   

  Прикачени податотеки:

 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Тоа дали би ти столеа друга боја треба сама да си знаеш,а и да не си сигурна прашај си ги пријателките,мајка ти,сестрите.
  Ние не можеме да ти дадеме предлог кога не знаеме како изгледаш.
  И јас имам кафеава коса и зелено-плави очи,ако се фарбам некогаш тоа ќе биде по мој избор или по "совет на мајка ми и пријателките". :)
   
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Па мајка ми ми вели да не ја фарбам,бидејќи природната е поубава од што било друго,сестрите ми викаат дека секоја би ми стоела убаво,особено руса,црвена,сите кафени нијанси или црна,зашто имам светли очи.Ама во исто време ми велат да не се фарбам,зашто некои божем едвај се мачат да ја добијат оваа боја.А пријателките ми велат дека секоја ми стои убаво.Еве од најосновните ќе почнам:црна-дека има контраст,зашто ретки се комбинациите,црна коса и светли очи,па згора на тоа и бел тен.Руса-дека имам светол тен и светли очи,па како Скандинавка,Германка,Русинка и како од која било руса нација ќе сум била,односно ќе сум се прилагодела на моето моментално место на живеење,а и ќе ме освежела.Кафена-дека природно ни е таква,сите нијанси ми стоеле,според нив.А црвена-дека најдобро стоела на светли очи,посебно онаа на Марша Крос,Хурем,Никол Кидман,односно каква што имаат тие.Ете тоа од нив.А да и денес бев на фризер да се исфенирам,кога и кажав што сакам,ме искара,бидејќи имам и многу сјај,а и прилично густа ми е и долга до половина ми е.Каде и да одев на фризер секаде ми го велеа тоа.
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Тогаш не ја фарбај.Природна си е природна.
   

Сподели: