Бојадисување (фарбање) на косата | Црнобело Форум

Бојадисување (фарбање) на косата

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@JaMi абе седи си мадро, ќе се фарбала ако пријателките и кажеле :eek
Братучетка ми имаше прекрасна кафена коса, значи прекрасна што да ти кажам. Како мал секогаш и викав кога ќе пораснам сакам да имам женцка со коса како твојата. Е поради тоа што ги слушаше пријателките, се офарба и сега има грозна коса со боја на гомно, пролив или таква некоја ни жолта ни златна боја. Знаеш колку грдо изгледа? Преку ноќ од најубавото девојче ми се претвори во најгрдото.
Никогаш не би и дозволил на женска ми или на ќерка ми да се фарба. Уствари, женска ми може ама ако сака да раскиниме (пошто има неверојатно убава коса) а ќерка ми дури кога ќе наполне 18-ка. Мада и тогаш ќе бидам против тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Фала ви многу,ќе се фарбам само кога ќе ми побелува,односно кога ќе остарам.Сега ќе си уживам.Јас веќе кажав каква имам,а моите сестри не се фарбаа исто зашто и тие имаат ретки комбинации на коса и очи.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Епа не е дека и ја се фалам ко данската принцеза ама и јас имам многу долга коса,права и со убав сјај.Имав моменти кога сакав да ја фарбам ама ми поминуваа,но не барав и не барам совети за фарбање од никој. [emoji1] Сега чекам да ми побели па тогаш ќе ја исфарбам.[emoji1]
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Епа не е дека и ја се фалам ко данската принцеза ама и јас имам многу долга коса,права и со убав сјај.Имав моменти кога сакав да ја фарбам ама ми поминуваа,но не барав и не барам совети за фарбање од никој. [emoji1] Сега чекам да ми побели па тогаш ќе ја исфарбам.[emoji1]
Па јас не се фалев си ја кажав причината заради која фризерите ме караа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ми се смачи омбрето или сомбрето или што и да е. Ептен имам желба за некоја златно-чололадна боја или некоја малку посветла чоколадна нијанса од мојата.
:zelen(star)
 

Nadiiin

Нов член
28 април 2018
1
0
1
30
Zdravo, sakam da prasam, pred nekoj den se farbav i sega kosata mi e portokalova, prirodnata boja na kosa mi e smega, sega sakam da se farbam pak bidejki ne mi se sviga dali nesto slicno na mojata prirodna boja bi se fatila ako se isfarbam?
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Порано како млад ја фарбав косата, одоздола црвена и кога ќе ја врзев (беше долга до газот) изгледаше убаво црно - црвена :)
Морав прво бланш за да ја осветлам за да фати добро бојата и добро е што никогаш не успеав да ја „изгорам“ и да бидам како „метла“ :D
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Порано како млад ја фарбав косата, одоздола црвена и кога ќе ја врзев (беше долга до газот) изгледаше убаво црно - црвена :)
Морав прво бланш за да ја осветлам за да фати добро бојата и добро е што никогаш не успеав да ја „изгорам“ и да бидам како „метла“ :D
A kakva ti e sega?
Bela.kratka...ili si kelav:D