1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  овој можеби http://www.imdb.com/title/tt0120787/?ref_=nv_sr_2
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Овој да не е http://m.imdb.com/title/tt0102926/ ?


  Sent from my LG-E440 using Tapatalk
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Претпоставував дека го знаеш ама сепак пишав :zelen. Последната сцена е иста како таа што ја опиша и затоа мислев дека е Departed. Не можев да најдам иначе кој е филмот, ако го најдеш пиши кој е или ако ти текне :zelen.
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Прееска гледав еден филм на Едо ама не го фатив од почеток.
  Се работеше за еден човек кој е осуден на смртна казна во гасна комора, но тоа е наместено и после тоа го оживуваат за да го искористат да го убие сенаторот, ама тој оди го наоѓа тоа листата на поротници и судии што го осудиле и тргнува да ги убива.
  Детективот кој го бара е црнец и има партнерка. Филмов е постар.

  Тој што ќе го најде го частам што сака.
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ми текнува на некои сцени ама не сум сигурен дали беше филм или серија :(
  Во младоста пет откачени другарки прават фотографии од себе на кој начин се замислуваат дека умираат или така нешто, едната е врзана за дрво и ја убиваат со нож, другата ја каса пајак, третата несакајќи гризнува кикиритки или такво нешто (а алергична нешто беше), една ја турнува некој од покрив на зграда и на последната и го наоѓаат телото во канта. После долго време, едната од нив сега е детектив, ја наоѓа својата другарка врзана за дрво и избодена со нож (на истиот начин на кој си ја "предвидела" смртта). Набрзо почнуваат да се дешаваат чудни работи, на едната и стигнуваат заканувачки пораки, на другата постојано некој и фрла канта пред нозе, некој ја напаѓа детективката и тако то.
  Се сеќавам дека беше стара снимка, црно-бела. @Хоуп* ај помогни пошто ти си по филмовите
   
 6. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Типов добива инструкции по телефон и ќе му плати на еден да игра баш на тој автомат
  ќе му падне џек пот па ќе оди пак по инструкција од телефон ќе игра блек џек
  и нема да смее да го изгаси телефонот зш му се заканува испраќачот дека ќе го убие еден црнец супервизор ќе го брка цело време и мислат дека компјтерот од казинот ги праќа пораките. Некој ?
   
 7. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Сигурен си дека станува збор за филм? Мене ова ме асоцира на една епизода од Лас Вегас серијата.

  Две другарки, едната плава другата црна, се пријавуваат за некој натпревар за манекенки или нешто такво на кој треба да се одберат одреден број на девојки и ги носат во друг град за да ги поднаучат нешто кобајаги нешто такво беше. Оваа плавата ја избираат ама кога заминува таму сфаќа дека ја излажале и ја тераат да работи како проститутка. Првиот клиент што и е ја носи во една хотелска соба од која таа се мава и паѓа врз една кола и умира. Тоа е почетокот првите петнаесетина минути. Знае некој за кој филм станува збор?
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Ја барам торент за еден филм, не можам да најдам, а на коди го нема :/
  Филмот е Day of disaster Tarragona
  Ако можете да најдете би ви била преблагодарна :)
   

Сподели: