Барам филм

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Филмов беше пресуден да почнам да сакам крими мистерии. Одамна беше и само се сеќавам дека имаше многу јак пресврт, испадна дека детективот на крај беше убиецот или го уби сведокот нешто така, и се сеќавам завршната сцена беше ко демек детективот со кеси на нозе, ракавици, таму со цела опрема за прикривање злодело го убива човеков и му ја даваат фацата демек тука пресвртов на крај.. и овој си иде и така завршува филмов. Ако ме разбра некој :)
овој можеби http://www.imdb.com/title/tt0120787/?ref_=nv_sr_2
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Филмов беше пресуден да почнам да сакам крими мистерии. Одамна беше и само се сеќавам дека имаше многу јак пресврт, испадна дека детективот на крај беше убиецот или го уби сведокот нешто така, и се сеќавам завршната сцена беше ко демек детективот со кеси на нозе, ракавици, таму со цела опрема за прикривање злодело го убива човеков и му ја даваат фацата демек тука пресвртов на крај.. и овој си иде и така завршува филмов. Ако ме разбра некој :)
Овој да не е http://m.imdb.com/title/tt0102926/ ?


Sent from my LG-E440 using Tapatalk
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Не не на овој зар да не ми текнува... :)
Друг е. Па не ми текнува друго нешто освен крајот. Неочекуван, непредвидлив.. или така ми се чинело пошто ми бил меѓу првите такви :)
Претпоставував дека го знаеш ама сепак пишав :zelen. Последната сцена е иста како таа што ја опиша и затоа мислев дека е Departed. Не можев да најдам иначе кој е филмот, ако го најдеш пиши кој е или ако ти текне :zelen.
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Прееска гледав еден филм на Едо ама не го фатив од почеток.
Се работеше за еден човек кој е осуден на смртна казна во гасна комора, но тоа е наместено и после тоа го оживуваат за да го искористат да го убие сенаторот, ама тој оди го наоѓа тоа листата на поротници и судии што го осудиле и тргнува да ги убива.
Детективот кој го бара е црнец и има партнерка. Филмов е постар.

Тој што ќе го најде го частам што сака.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ми текнува на некои сцени ама не сум сигурен дали беше филм или серија :(
Во младоста пет откачени другарки прават фотографии од себе на кој начин се замислуваат дека умираат или така нешто, едната е врзана за дрво и ја убиваат со нож, другата ја каса пајак, третата несакајќи гризнува кикиритки или такво нешто (а алергична нешто беше), една ја турнува некој од покрив на зграда и на последната и го наоѓаат телото во канта. После долго време, едната од нив сега е детектив, ја наоѓа својата другарка врзана за дрво и избодена со нож (на истиот начин на кој си ја "предвидела" смртта). Набрзо почнуваат да се дешаваат чудни работи, на едната и стигнуваат заканувачки пораки, на другата постојано некој и фрла канта пред нозе, некој ја напаѓа детективката и тако то.
Се сеќавам дека беше стара снимка, црно-бела. @Хоуп* ај помогни пошто ти си по филмовите
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Типов добива инструкции по телефон и ќе му плати на еден да игра баш на тој автомат
ќе му падне џек пот па ќе оди пак по инструкција од телефон ќе игра блек џек
и нема да смее да го изгаси телефонот зш му се заканува испраќачот дека ќе го убие еден црнец супервизор ќе го брка цело време и мислат дека компјтерот од казинот ги праќа пораките. Некој ?
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Типов добива инструкции по телефон и ќе му плати на еден да игра баш на тој автомат
ќе му падне џек пот па ќе оди пак по инструкција од телефон ќе игра блек џек
и нема да смее да го изгаси телефонот зш му се заканува испраќачот дека ќе го убие еден црнец супервизор ќе го брка цело време и мислат дека компјтерот од казинот ги праќа пораките. Некој ?
Сигурен си дека станува збор за филм? Мене ова ме асоцира на една епизода од Лас Вегас серијата.

Две другарки, едната плава другата црна, се пријавуваат за некој натпревар за манекенки или нешто такво на кој треба да се одберат одреден број на девојки и ги носат во друг град за да ги поднаучат нешто кобајаги нешто такво беше. Оваа плавата ја избираат ама кога заминува таму сфаќа дека ја излажале и ја тераат да работи како проститутка. Првиот клиент што и е ја носи во една хотелска соба од која таа се мава и паѓа врз една кола и умира. Тоа е почетокот првите петнаесетина минути. Знае некој за кој филм станува збор?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ја барам торент за еден филм, не можам да најдам, а на коди го нема :/
Филмот е Day of disaster Tarragona
Ако можете да најдете би ви била преблагодарна :)