1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Click!
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  е тиа е филмот :D xD
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Уствари барам цртан.
  Ќе изигравам дадилка утре, па ми побараа цртани и се сетив на овој. Нема подбар!
  Го барав многу време, насекаде низ нет никако не го најдов. Ете тука не ми текна да прашам.

  Пајо паторот во цртанов е скржавец и за време Божиќ го посетуваат трите божиќни духа-духовите на минатото, сегашноста и иднината кои ќе му ги отворат очите, т.е ќе му покажат што може да се случи ако остане таков стиснат и злобен.

  Знае некој како е името на цртанов?
  И да си го гледате ако не сте го гледале.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Станува збор за познатата приказна Christmas Carol за која има многу верзии. Јас најдов со Мики Маус, во случај ако не го најдеш баш тој што го бараш: Micky's Christmas Carol.
   
  На The Tramp и Хоуп* им се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Е па овој е тој цртан. Мики е сиромашниот работник на Пајо, а Пајо е злобен и скржав спрема тоа семејство.
  Фала ти многу, јас се барав наслови со Пајо, не ми текна дека приказнава може да е и за Мики :)
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Барам филм сооо...
  за со пуцки некој, барам : )))
   
 7. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Вака филмов започнува во еден хотел ќе дојдат четворица мажи ( или тројца не сум сигурен) ќе имат слични или исти презимиња едниот е платен убиец , другиот е дојден по бизнис , третиот треба да се запознае со девојка која никогаш не ја видел , четвртиот должеше некој пари кај мафијаши. Арно ама рецепционерот ќе им ја измеша поштата па платениот убиец ќе добиеше погрешна жртва и слично. Некој да не знае кој е филмот ?
   
 8. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Барам еден стар филм т.е од 90 тите години. Станува збор за тројца будали :) едниот беше адвокат другиот таксист а третиот градинар. Се среќаваат случајно и сакаат да застапат една бабица т.е бабицата каде што работи градинарот. А таа па сака да вложи пари во некоја балетска школа и понатаму не ми текнува :/
   
 9. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Интересно изгледа, ми се чине и познато, ај ако сакаш ако го најдиш пиши кое филмче е.
   
 10. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Blame It on the Bellboy тој е насловот ми текна.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: