Барам филм

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Доколку имате гледано некој филм многу одамна, а не знаете како се вика и сакате да го гледате пак, оваа тема е токму за вас.
Напишете ги своите сеќавања од филмот или актерите кои глумат во него, а нашите форумџии ќе се потрудат да го пронајдат филмот кој го барате.

Ако филмот кој е постиран од форумџиите е оној кој го баравте, кликнете на МИ СЕ ДОПАЃА. Коментарите од типот на
и
во иднина ќе бидат избришани!
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
Германски војник,мислам за време на 2 или 1 светска војна..Талка по Сибир...целиот филм таму се случува,тој бара начин дома да се врати кај сопругата или девојката..:(Никако неможам да се сетам??
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Германски војник,мислам за време на 2 или 1 светска војна..Талка по Сибир...целиот филм таму се случува,тој бара начин дома да се врати кај сопругата или девојката..:(Никако неможам да се сетам??
Мислам дека овој го бараш
http://www.imdb.com/title/tt0277327/
 
  • Like
Реакции: mAcIkA

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
110
84
328
24
Еден филм во кој што неколку другари војници се заробени од германска војска и ги носат во затвор, и цело време пробуваат да избегаат, и добиваат помош од американците, направи скриени во палки, плочи за грамофон и слично. исто филмот е во два дела ????
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Еден филм во кој што неколку другари војцици се заробени од гермаснка војска и ги носат во затвор, и цело време пробуваат да избегаат, и добиваат помош од американците , направи скриени во палки, плочи за грамофон и сличнон исто филмот е во два дела ????
Овој да не е?
 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
110
84
328
24
Не е овој, овој што го фатија со другарите цел затвор бесе со нив ама помодерен така, во Втора светска војна мислам, и тој е многу заљубен во една девојка, и другар негов кој ке успее да избега од истиот затвор ке му ја преземе ???
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Јас барам 2 филма.
1. Многу одамна го имам гледано, се мислам дека беше на некоја македонска ТВ.
Се зборуваше нешто за едно бебе украдено беше мислам, па нешто жената одеше на суд со маж и и другите деца. Толку ме држи меморијата.
2. Филмот го гледав на НВО, беше за девојче-вештерка правеше некои магии „1,2 летни ти“ и слично и беше во еден замок.

Малку инфо за филмовите, се надевам некој ги знае. :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Јас барам 2 филма.
1. Многу одамна го имам гледано, се мислам дека беше на некоја македонска ТВ.
Се зборуваше нешто за едно бебе украдено беше мислам, па нешто жената одеше на суд со маж и и другите деца. Толку ме држи меморијата.
2. Филмот го гледав на НВО, беше за девојче-вештерка правеше некои магии „1,2 летни ти“ и слично и беше во еден замок.

Малку инфо за филмовите, се надевам некој ги знае. :)
Вториот можда е овој :) http://www.imdb.com/title/tt0098453/
 

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
порано го гледав на некоја од македонскиве телевизии, мислам дека беше Телма, и денеска на час по психологија ме поѕсетија на него.. ако некој знае многу ќе ми помогне.. значи еве шо ми текнува :
девојчето е некаде околу 20-25 годишна возраст и е со виткана долга светла коса.

Мислам дека прави сообраќајка и ја најдува еден човек, тој ја познава, ама не и мисли најдобро.

и сеа.. ќе се обидува да и помогне да се присете, ама он ќе се надева дека нема да се сете на се
а она има и свршеник, ама и на него не се сеќава
и ќе одат ќе и прават хипноза на неа
и таму ќе кажува она настани и личности шо се живеале у друго време и се биле ногу познати
сеа тука не ми е јасно, ама изгледа она имала двојничка претходно.. не сум сигурна за тоа, само знам дека има една шо е иста како неа, и она се има оженено со еден пијанист
и те толку ми текнува од филмот :DD