1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Доколку имате гледано некој филм многу одамна, а не знаете како се вика и сакате да го гледате пак, оваа тема е токму за вас.
  Напишете ги своите сеќавања од филмот или актерите кои глумат во него, а нашите форумџии ќе се потрудат да го пронајдат филмот кој го барате.

  Ако филмот кој е постиран од форумџиите е оној кој го баравте, кликнете на МИ СЕ ДОПАЃА. Коментарите од типот на
  и
  во иднина ќе бидат избришани!
   
 2. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Германски војник,мислам за време на 2 или 1 светска војна..Талка по Сибир...целиот филм таму се случува,тој бара начин дома да се врати кај сопругата или девојката..:(Никако неможам да се сетам??
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Мислам дека овој го бараш

  http://www.imdb.com/title/tt0277327/
   
  На mAcIkA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Еден филм во кој што неколку другари војници се заробени од германска војска и ги носат во затвор, и цело време пробуваат да избегаат, и добиваат помош од американците, направи скриени во палки, плочи за грамофон и слично. исто филмот е во два дела ????
   
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Овој да не е?
   
 6. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Не е овој, овој што го фатија со другарите цел затвор бесе со нив ама помодерен така, во Втора светска војна мислам, и тој е многу заљубен во една девојка, и другар негов кој ке успее да избега од истиот затвор ке му ја преземе ???
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Јас барам 2 филма.
  1. Многу одамна го имам гледано, се мислам дека беше на некоја македонска ТВ.
  Се зборуваше нешто за едно бебе украдено беше мислам, па нешто жената одеше на суд со маж и и другите деца. Толку ме држи меморијата.
  2. Филмот го гледав на НВО, беше за девојче-вештерка правеше некои магии „1,2 летни ти“ и слично и беше во еден замок.

  Малку инфо за филмовите, се надевам некој ги знае. :)
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Вториот можда е овој :) http://www.imdb.com/title/tt0098453/
   
 9. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не, 2000 и некоја е филмот.
   
 10. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  порано го гледав на некоја од македонскиве телевизии, мислам дека беше Телма, и денеска на час по психологија ме поѕсетија на него.. ако некој знае многу ќе ми помогне.. значи еве шо ми текнува :
  девојчето е некаде околу 20-25 годишна возраст и е со виткана долга светла коса.


  Мислам дека прави сообраќајка и ја најдува еден човек, тој ја познава, ама не и мисли најдобро.

  и сеа.. ќе се обидува да и помогне да се присете, ама он ќе се надева дека нема да се сете на се
  а она има и свршеник, ама и на него не се сеќава
  и ќе одат ќе и прават хипноза на неа
  и таму ќе кажува она настани и личности шо се живеале у друго време и се биле ногу познати
  сеа тука не ми е јасно, ама изгледа она имала двојничка претходно.. не сум сигурна за тоа, само знам дека има една шо е иста како неа, и она се има оженено со еден пијанист
  и те толку ми текнува од филмот :DD
   

Сподели: