Барам филм

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Барам едно филмче кое случајно го затекнав еднаш на тв ама го заспав.
Во филмот дејството беше тоа што требаше да се избира градоначалник, па се откриваа сите работи кои се прават за време на кампањите, сите местенки за кои обичните граѓани кои гласаат не знаат.Паметам и дека жената на тој што беше кандидиран за градоначалник работеше против него затоа што беше од спротивната партија.Е сега тој дел не го паметам најдобро, дали тој се`уште беше со жена му или беа разведени, ама знам дека одеше со друга девојка црнкалеста латино девојка мислам.И така, во главно тоа е се` што паметам.Би сакала да го гледам повторно ама од почеток до крај како што му е редот. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Не е за торенти темава ама никако не можам да најдам за еден филм, филмот се вика Albino Alligator ако некој најде торент нека ми прати пп. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Пишете му ПП на човекот, не вака јавно.
Ископирај го тоа во кодот и прати му го, јас повеќе не го гледам мислењето, а и немам историја.

Бонус инфо: Кога ставаш нешто во code тагови, гугл не може да го покаже како резултат. Тоа значи дека дури и некој да го пребара истото што е во код тагот, гугл нема да го даде форумов како резултат.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ејј,како ми текна на филмов сеа цел ден ќе го мислам :mad: ако некој го знае филмот нека кажува одма :D
мислам дека беа три или четири деца и некако дознават дали родителите ја барат,дали дедо и ја бараше тоа не ми е баш јасно пошто не го фанав од почетокот, принцезата на незнам таму кое кралство. и овие како размислуват која би можела да биде принцезата (а од нивниот град е сигурно,така нешто беше) и мислат дека се работе за едно девојче кое му се свиѓа на едно од децата.И така ја поканува ова на состанок за да виде дали е она( знаат само дека е алергична на млеко и некаков вид на цвеќе). Претходно ова девојчето со нејзините другарки го преслушкуват муабетот и готово девојчето е убедено дека она е принцезата. Одат на состанокот и овој и го дава тоа цвеќето а оваа пошо знае го фрла одма,одбива да пијат млеко кобајаги алергична е и готово сите се убедени дека она е принцезата.Ама за да се осигурат дечкиве упаѓаат кај неа на она преноќување со другарките и и стават зрно грашок под душекот. На крај се сеќавам дека принцезата уствари излева дека е сестричката на едно од децата. А да,имаше тука и едни луѓе кои сакаа да го киднапират девојчето за да мислат сите дека принцезата не е во тој град.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Ејј,како ми текна на филмов сеа цел ден ќе го мислам :mad: ако некој го знае филмот нека кажува одма :D
мислам дека беа три или четири деца и некако дознават дали родителите ја барат,дали дедо и ја бараше тоа не ми е баш јасно пошто не го фанав од почетокот, принцезата на незнам таму кое кралство. и овие како размислуват која би можела да биде принцезата (а од нивниот град е сигурно,така нешто беше) и мислат дека се работе за едно девојче кое му се свиѓа на едно од децата.И така ја поканува ова на состанок за да виде дали е она( знаат само дека е алергична на млеко и некаков вид на цвеќе). Претходно ова девојчето со нејзините другарки го преслушкуват муабетот и готово девојчето е убедено дека она е принцезата. Одат на состанокот и овој и го дава тоа цвеќето а оваа пошо знае го фрла одма,одбива да пијат млеко кобајаги алергична е и готово сите се убедени дека она е принцезата.Ама за да се осигурат дечкиве упаѓаат кај неа на она преноќување со другарките и и стават зрно грашок под душекот. На крај се сеќавам дека принцезата уствари излева дека е сестричката на едно од децата. А да,имаше тука и едни луѓе кои сакаа да го киднапират девојчето за да мислат сите дека принцезата не е во тој град.
Мислам дека се викаше Горделивиот чвор
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Мислам дека се викаше Горделивиот чвор
Го најдов,на англиски насловот е Clubhouse Detectives in Search of a Lost Princess (2002) ама сеа па не можам да најдам торент за да го гледам,уште по нервоза ме фаќа :mad:
 
  • Like
Реакции: diva orhideja

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Филмов беше пресуден да почнам да сакам крими мистерии. Одамна беше и само се сеќавам дека имаше многу јак пресврт, испадна дека детективот на крај беше убиецот или го уби сведокот нешто така, и се сеќавам завршната сцена беше ко демек детективот со кеси на нозе, ракавици, таму со цела опрема за прикривање злодело го убива човеков и му ја даваат фацата демек тука пресвртов на крај.. и овој си иде и така завршува филмов. Ако ме разбра некој :)
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Филмов беше пресуден да почнам да сакам крими мистерии. Одамна беше и само се сеќавам дека имаше многу јак пресврт, испадна дека детективот на крај беше убиецот или го уби сведокот нешто така, и се сеќавам завршната сцена беше ко демек детективот со кеси на нозе, ракавици, таму со цела опрема за прикривање злодело го убива човеков и му ја даваат фацата демек тука пресвртов на крај.. и овој си иде и така завршува филмов. Ако ме разбра некој :)
http://www.imdb.com/title/tt0407887/?
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753