1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам филм

Дискусија во форумот 'Филм' започната од The Tramp, 28 февруари 2012.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Барам едно филмче кое случајно го затекнав еднаш на тв ама го заспав.
  Во филмот дејството беше тоа што требаше да се избира градоначалник, па се откриваа сите работи кои се прават за време на кампањите, сите местенки за кои обичните граѓани кои гласаат не знаат.Паметам и дека жената на тој што беше кандидиран за градоначалник работеше против него затоа што беше од спротивната партија.Е сега тој дел не го паметам најдобро, дали тој се`уште беше со жена му или беа разведени, ама знам дека одеше со друга девојка црнкалеста латино девојка мислам.И така, во главно тоа е се` што паметам.Би сакала да го гледам повторно ама од почеток до крај како што му е редот. :)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не е за торенти темава ама никако не можам да најдам за еден филм, филмот се вика Albino Alligator ако некој најде торент нека ми прати пп. :)
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Пишете му ПП на човекот, не вака јавно.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ископирај го тоа во кодот и прати му го, јас повеќе не го гледам мислењето, а и немам историја.

  Бонус инфо: Кога ставаш нешто во code тагови, гугл не може да го покаже како резултат. Тоа значи дека дури и некој да го пребара истото што е во код тагот, гугл нема да го даде форумов како резултат.
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ејј,како ми текна на филмов сеа цел ден ќе го мислам :mad: ако некој го знае филмот нека кажува одма :D
  мислам дека беа три или четири деца и некако дознават дали родителите ја барат,дали дедо и ја бараше тоа не ми е баш јасно пошто не го фанав од почетокот, принцезата на незнам таму кое кралство. и овие како размислуват која би можела да биде принцезата (а од нивниот град е сигурно,така нешто беше) и мислат дека се работе за едно девојче кое му се свиѓа на едно од децата.И така ја поканува ова на состанок за да виде дали е она( знаат само дека е алергична на млеко и некаков вид на цвеќе). Претходно ова девојчето со нејзините другарки го преслушкуват муабетот и готово девојчето е убедено дека она е принцезата. Одат на состанокот и овој и го дава тоа цвеќето а оваа пошо знае го фрла одма,одбива да пијат млеко кобајаги алергична е и готово сите се убедени дека она е принцезата.Ама за да се осигурат дечкиве упаѓаат кај неа на она преноќување со другарките и и стават зрно грашок под душекот. На крај се сеќавам дека принцезата уствари излева дека е сестричката на едно од децата. А да,имаше тука и едни луѓе кои сакаа да го киднапират девојчето за да мислат сите дека принцезата не е во тој град.
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Мислам дека се викаше Горделивиот чвор
   
 7. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Го најдов,на англиски насловот е Clubhouse Detectives in Search of a Lost Princess (2002) ама сеа па не можам да најдам торент за да го гледам,уште по нервоза ме фаќа :mad:
  [​IMG]
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Филмов беше пресуден да почнам да сакам крими мистерии. Одамна беше и само се сеќавам дека имаше многу јак пресврт, испадна дека детективот на крај беше убиецот или го уби сведокот нешто така, и се сеќавам завршната сцена беше ко демек детективот со кеси на нозе, ракавици, таму со цела опрема за прикривање злодело го убива човеков и му ја даваат фацата демек тука пресвртов на крај.. и овој си иде и така завршува филмов. Ако ме разбра некој :)
   
  #128 Хоуп*, 3 мај 2014
  Последна промена: 3 мај 2014
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  http://www.imdb.com/title/tt0407887/?
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не не на овој зар да не ми текнува... :)
  Друг е. Па не ми текнува друго нешто освен крајот. Неочекуван, непредвидлив.. или така ми се чинело пошто ми бил меѓу првите такви :)
   

Сподели: