Барам песна/текст на песна | Црнобело Форум

Барам песна/текст на песна

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Има една странска со иста / слична музика мислам дека ја пее Бон Џои ама не сум сигурен нешто ми текнува на рефренот i wana hire your voice .... или нешто така беше
Оваа можеби?

Јас ја барам песната која оди во позадина на реклмата за Sex Education на Fox life.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Sarah, оваа е на некоја реклама, логично ми е некако да е баш за Sex Education.

 

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
25
... делот од 1:40 да не го знае некој таа песна ми треба многу ???
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Барам една песна.
Наша е.
На гитари се свири и синтисајзер
Инструменталка
Ваљда е од Леб и Сол, праена некаде крајот на 80тите или почетокот на 90тите.
Постарите (Arkantos, Aristokrat) ваљда ќе се сетат на една емисија идеше за политика, се викаше Без наслов но со повод.
Нема хармоничен уедначен ритам, туку со етно мотиви и тапани.

Едит: НАЈДЕНО.
78ма да ти било. Модерни сме ти биле ние :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓе нема ли брза верзија на песната I'm never gonna dance again/Careless whisper на јутјуб?Ја слушнав пред некој ден во едно брзо издание песната и многу ми се допадна ритамот,барав на јутјуб али безуспешно.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Луѓе нема ли брза верзија на песната I'm never gonna dance again/Careless whisper на јутјуб?Ја слушнав пред некој ден во едно брзо издание песната и многу ми се допадна ритамот,барав на јутјуб али безуспешно.
Ако не е оваа, само пиши Careless whisper radio edit и меѓу нив ќе ја најдеш.
Само, ќе ти кажам нешто и се надевам дека нема да ме сфатиш погрешно.
Зошто вакви ремек дела да ги слушаш кога се упропастени на ваков начин????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ако не е оваа, само пиши Careless whisper radio edit и меѓу нив ќе ја најдеш.
Само, ќе ти кажам нешто и се надевам дека нема да ме сфатиш погрешно.
Зошто вакви ремек дела да ги слушаш кога се упропастени на ваков начин????

Не е оваа :( побарав и така како што си пишал,али сите ми се некако како само да ги забрзале и ставиле некоја диско музика позади и бам на јутјуб. Песната што а слушнав беше многу јака и имаше некои инструменти у позадина,сеа не ми текнува што точно.Како и да е,другарката што ја пушташе ми кажа дека ја имала у мобилен па ќе ми ја прати овие денови таа верзија што ја мислам.Иначе фала многу што си побарал,што си се потрудил да ми помогниш па затоа уште една мала задача,гледам се снаоѓаш со ремиксите и останатите верзии,па ако не ти е тешко да видиш дали може некаде да се најде песната Magalenha цела ама во оваа верзија:
Јас барав,ама нема ни слично на ова.Претпоставувам дека ја преработиле само за настапот,али ипак...ако најде некој нешто нека каже :)
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Барам песна, знам дека ја пее женско, во некој латино ритам можеби..оди некако вака рефренот мислам..Cause I' loosing my(и овде уште нешто) in a sense of time...i'm full for(from) yesterday...отприлика вака.
Благодарности однапред :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Барам песна, знам дека ја пее женско, во некој латино ритам можеби..оди некако вака рефренот мислам..Cause I' loosing my(и овде уште нешто) in a sense of time...i'm full for(from) yesterday...отприлика вака.
Благодарности однапред :)
- А да не е оваа?