1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам песна/текст на песна

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 20 февруари 2012.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Не е оваа :( , можеби некоја помодерна преработка на песнава, вака нешто беше...
  СЕпак фала.
   
 2. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52


  Вокалот е Александра Поповска
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  ФАЛА НАЈМНОГУ!
  (hug)
   
 4. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Барам една песна, ја слушнав вчера во кола на радио. Македонска , така балада. Текстот беше нешто „погледни ме, погледни се и нешто имаше на крајот од рефренот во стил ти си јас , јас сум ти“
  Дали знае некој чива е?
   
 5. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  123
  I jas baram edna pesna , na angliski bese ispeana ,masko-zenski duet , znam deka ne e americki duet . Refrenot ne go znam tocno no mislam dega bese vo stil : " you are my wings to fly , you see the lights , they shyning .. " i ima eden del : " only it's you and I " .. pesnata e od periodot 1999 - 2004 godina . Pejacot na spotot bese so plava kosa se sekjavam , a pejackata so smegja kosa . Ako nekoj se sekjava na pesnava ili ja znae slucajno , bi zamolila da ja postira tuka :) odnapred blagodaram :)
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Барам една песна нешто вака беше ratatata pau pau хит е
   
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Оваа да не е?
   
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да
   

Сподели: