Барам песна/текст на песна | Црнобело Форум

Барам песна/текст на песна

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Барам мкд песна, женско пее чинам со даире и прилично висок глас , додолски стил...
Од текстот запамтив нешто вака "Да налее ситна роса ојлее... (крици со висок глас, нешто како офкање)".
Не дека е нешто добра ама цела недела ми е заглавена в мозок, а никако не можам да ја најдам...

Вокалот е Александра Поповска
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Барам една песна, ја слушнав вчера во кола на радио. Македонска , така балада. Текстот беше нешто „погледни ме, погледни се и нешто имаше на крајот од рефренот во стил ти си јас , јас сум ти“
Дали знае некој чива е?
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
I jas baram edna pesna , na angliski bese ispeana ,masko-zenski duet , znam deka ne e americki duet . Refrenot ne go znam tocno no mislam dega bese vo stil : " you are my wings to fly , you see the lights , they shyning .. " i ima eden del : " only it's you and I " .. pesnata e od periodot 1999 - 2004 godina . Pejacot na spotot bese so plava kosa se sekjavam , a pejackata so smegja kosa . Ako nekoj se sekjava na pesnava ili ja znae slucajno , bi zamolila da ja postira tuka :) odnapred blagodaram :)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
I jas baram edna pesna , na angliski bese ispeana ,masko-zenski duet , znam deka ne e americki duet . Refrenot ne go znam tocno no mislam dega bese vo stil : " you are my wings to fly , you see the lights , they shining .. " i ima eden del : " only it's you and I " .. pesnata e od periodot 1999 - 2004 godina . Pejacot na spotot bese so plava kosa se sekjavam , a pejackata so smegja kosa . Ako nekoj se sekjava na pesnava ili ja znae slucajno , bi zamolila da ja postira tuka :) odnapred blagodaram :)
Некој ? Дуетот можеби е романски или ерменски ...