1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам песна/текст на песна

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 20 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  не е песнава, зашто Дрти денсинг го немам гледано. :p Може и во некој романтичен цртан сум ја слушнал.
   
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Барам една песна, ја слушнав на радио и само два без три збора запамтив "денес си тука утре веќе не" бар колку што сфатив и нешто е во врска со Македонија има брз ритам, мислам нова песна е
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  Народна? забавна?
   
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  забавна нешто ко рап ама не е рап
   
 5. МиГ 21

  МиГ 21 Староседелец

  Зачленет на:
  12 ноември 2012
  Мислења:
  1,252
  Допаѓања:
  2,458
  уф, кај најде рап :(
   
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  не е рап ама таков е ритамот иначе нешто рок поп е. Кај ја слушнав кај беља си направив сега со години ќе ја барам :/
   
  На МиГ 21 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  да се поправам ја најдов од Ѓоко да била :)
   
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Некој да не знае која песна може да е што ја пее девојчето од 0:57 до 1:27 ? Многу интересно звучи кога пее девојчево,па сакав да видам како е оригиналот.
  Пробав на гугл со I think that I could win this race? ама не ја дава.
   
 9. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Давор оваа е само малку модифицирана.

   
  На Давор и Aquarius им се допаѓа ова.
 10. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Луѓее една песна веќе една година ја барам и никако да ја најдам. Детска песничка е, ја има и по возчиња,мечиња, воланчиња и сл детски играчки, многу популарна едно време мислев дека ја пее crazy frog али испадна дека не е после слушање на сите песни,па сега нешто мислам дека ја пее Гица Прасица во умот ми се вртка ама не сум 100% сигурен.Нешто оде ратататири некако не разбирлива ми е, постепено забрзува иии тоа е на се што можам да се сетам. Значи нон стоп ми е во глаата музиката, ако некој случајно знае за која песна станува збор, пошо знам дека е тешко според моево објаснување да се открие, али ете. Да се обидам јас :)
   

Сподели: