Барам песна/текст на песна | Црнобело Форум

Барам песна/текст на песна

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,259
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
Барам една песна, ја слушнав на радио и само два без три збора запамтив "денес си тука утре веќе не" бар колку што сфатив и нешто е во врска со Македонија има брз ритам, мислам нова песна е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,259
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
не е рап ама таков е ритамот иначе нешто рок поп е. Кај ја слушнав кај беља си направив сега со години ќе ја барам :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Некој да не знае која песна може да е што ја пее девојчето од 0:57 до 1:27 ? Многу интересно звучи кога пее девојчево,па сакав да видам како е оригиналот.
Пробав на гугл со I think that I could win this race? ама не ја дава.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓее една песна веќе една година ја барам и никако да ја најдам. Детска песничка е, ја има и по возчиња,мечиња, воланчиња и сл детски играчки, многу популарна едно време мислев дека ја пее crazy frog али испадна дека не е после слушање на сите песни,па сега нешто мислам дека ја пее Гица Прасица во умот ми се вртка ама не сум 100% сигурен.Нешто оде ратататири некако не разбирлива ми е, постепено забрзува иии тоа е на се што можам да се сетам. Значи нон стоп ми е во глаата музиката, ако некој случајно знае за која песна станува збор, пошо знам дека е тешко според моево објаснување да се открие, али ете. Да се обидам јас :)