1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам песна/текст на песна

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 20 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Би требало да е оваа

   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Не е оваа,ја знам оваа :( Песната која што ја барам ја има по играчки свире пее,а и гласот мислам женски е.
   
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ја најдоов! :sreken Еве оваа била.. после толку време не ми се верува :D
   
  На I love you му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Една песна постојано ја слушам во автобус,а сега штотуку ја слушнав и во една продавница. Диско музика во позадина(можда е и некој ремикс,то не знам) пеат рапер и една женска, тој нешто пее па таа нешто као we'll be in the air tonight,we'll gonna fly so high па пак нешто со tonight (се нагласува постојано во песната, така да можно е и насловот да има нешто везе) па нешто има we'll have fun tonight или нешо така. Help?!
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Првите 8 секунди која песна е? Не ќе да е Moves like Jagger ..
   
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Барам една песна, тоест трака. Микс е , нешто како ориентална и цело време нешто се пее „ О ио ио ио оо О ио ио “ нешто така.... убава има ритам ми се свиѓа премногу ама неможам да ја најдам никако.
   
 7. Compact

  Compact Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 август 2014
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  10

  Би требало да е оваа :)
   
  На Mystique му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Да да таа е :) Ја најдов уште пред некое време. Фала во секој случај ;)
   
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Барам мкд песна, женско пее чинам со даире и прилично висок глас , додолски стил...
  Од текстот запамтив нешто вака "Да налее ситна роса ојлее... (крици со висок глас, нешто како офкање)".
  Не дека е нешто добра ама цела недела ми е заглавена в мозок, а никако не можам да ја најдам...
   
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
   

Сподели: