Барам песна/текст на песна | Црнобело Форум

Барам песна/текст на песна

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Луѓее една песна веќе една година ја барам и никако да ја најдам. Детска песничка е, ја има и по возчиња,мечиња, воланчиња и сл детски играчки, многу популарна едно време мислев дека ја пее crazy frog али испадна дека не е после слушање на сите песни,па сега нешто мислам дека ја пее Гица Прасица во умот ми се вртка ама не сум 100% сигурен.Нешто оде ратататири некако не разбирлива ми е, постепено забрзува иии тоа е на се што можам да се сетам. Значи нон стоп ми е во глаата музиката, ако некој случајно знае за која песна станува збор, пошо знам дека е тешко според моево објаснување да се открие, али ете. Да се обидам јас :)
Би требало да е оваа

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Змејче

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Една песна постојано ја слушам во автобус,а сега штотуку ја слушнав и во една продавница. Диско музика во позадина(можда е и некој ремикс,то не знам) пеат рапер и една женска, тој нешто пее па таа нешто као we'll be in the air tonight,we'll gonna fly so high па пак нешто со tonight (се нагласува постојано во песната, така да можно е и насловот да има нешто везе) па нешто има we'll have fun tonight или нешо така. Help?!
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Првите 8 секунди која песна е? Не ќе да е Moves like Jagger ..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Барам една песна, тоест трака. Микс е , нешто како ориентална и цело време нешто се пее „ О ио ио ио оо О ио ио “ нешто така.... убава има ритам ми се свиѓа премногу ама неможам да ја најдам никако.
 

Compact

Истакнат Член
22 август 2014
14
10
303
Барам една песна, тоест трака. Микс е , нешто како ориентална и цело време нешто се пее „ О ио ио ио оо О ио ио “ нешто така.... убава има ритам ми се свиѓа премногу ама неможам да ја најдам никако.
Би требало да е оваа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mystique

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Барам мкд песна, женско пее чинам со даире и прилично висок глас , додолски стил...
Од текстот запамтив нешто вака "Да налее ситна роса ојлее... (крици со висок глас, нешто како офкање)".
Не дека е нешто добра ама цела недела ми е заглавена в мозок, а никако не можам да ја најдам...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Барам мкд песна, женско пее чинам со даире и прилично висок глас , додолски стил...
Од текстот запамтив нешто вака "Да налее ситна роса ојлее... (крици со висок глас, нешто како офкање)".
Не дека е нешто добра ама цела недела ми е заглавена в мозок, а никако не можам да ја најдам...