Барам песна/текст на песна

девојкатаовен

Полноправен Член
12 јуни 2012
50
50
18
28

со истата музика мислам дека има песна со балкански текст.. цели 2 дена се мачам да дознаам која е песната ама не ми иде.. помош !!
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Пред некое време на радио слушнав една македонска песна и никао да ја најдам, ја пееше женско и нешто имаше во текстот: солзи две, курви две.
Друго не ми текнува.


повели Саричке :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Секој ден на анетнна5 слушам една песна ама не знам како се вика ..женско ја пее а во рефренот на песната се споменува time time ..само тоа го запомнив..никако не можам да ја најдам а последниве неколку дена само таа ми се врти во глава (think)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Секој ден на анетнна5 слушам една песна ама не знам како се вика ..женско ја пее а во рефренот на песната се споменува time time ..само тоа го запомнив..никако не можам да ја најдам а последниве неколку дена само таа ми се врти во глава (think)
Моја претпоставка е дека е оваа песна. :p Во последно време многу ја вртат по сајтовите, сигурно и на радио почнале. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

девојкатаовен

Полноправен Член
12 јуни 2012
50
50
18
28
некоја песна од македонските е.. нешто имаше дел у бре македонци.. нешто се дереа... не се точно сеќавам на тексто ако знае некој било шо.. :)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Барам една песна, ја пуштаат на антена5 ...нешо има дум дам дам или дум дум дам или нешо со бам бам хахахахха. Женско тоа го пее...некако ми доаѓа гласот како да е sak noel од loca people ама не не не изгледа друго е. Техно е... и има мислим нота на трубичиња измеѓу а може и да се л`жем. Ако ја знае некој фала однапред:)