Барам книга

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас сакам да ја најдам Грофот од Монте Кристо. Ќе може некој поупатен да ми каже каде можам да ја најдам и отприлика колку пари е?
Хоуп откако го виде филмот почна и книгата да ја бараш, а? :D Ај ноу дет филинг грл. И јас ја барам, ја барав и на саемот у април, ама последниот ден отидов и не ја најдов. Провери у Академска книга за стотина денари треба да е, ако ја имаат набавено. И нормално ако не ти е проблем англискиот. Ако ја најдеш - кажи ми.
Нормални ли се тие? Пред 4-5 години коа го читав човеков, книгите им беа по 400ки, сеа поскапеа за 50%. Провери во библиотеката? Го имаат Коељо, не знам зошто не би го имале и Спаркс.
За крај Академска книга се поевтини каде каде. Некни го зедов Шерлок холмс сите негови делови во еден том за 800ки во цврст повез и платно. Овие од Икона треба малце да си подразмислат на која политика сакаат да тераат, пошо вака веќе губат муштерии.
Воопшто не се нормални. Туку слушнав дека во НУБ имало Американ корнер, па таму ќе ја побарам. Ако ја нема, пдф-от е тука.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
LOTR сите три книги ама на англиски? :)
На македонски не ги сакам, ретардиран е преводот. :)
Академска пробај или Икона во краен случај ако ти се фрлаат пари. Исто Англискиот центар кај Ескимо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
Каде би можела да ја најдам Илијада?
Барав по антикварниците на кеј, во Просветно дело, во Матица...
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Ја барам Идиотски приказни од Ксенија Николова. Дали некој од Скопје може да ме информира во која издавачка куќа ја има ?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Ја барам Идиотски приказни од Ксенија Николова. Дали некој од Скопје може да ме информира во која издавачка куќа ја има ?
Како да гледав дека има фб страна,ако успееш да ја најдеш пиши и и прашај ја.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Во издаваштво е на Галерија 8. Ако се работи за истата онаа галерија во безистенот на турска чаршија, тогаш таму би можело да ја најдеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Како да гледав дека има фб страна,ако успееш да ја најдеш пиши и и прашај ја.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Пишав но не ми вратија и малце е потешко да најдам а не сум во Скопје .Друго е со другиве книги нарачај и стасуваат :D