1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам книга

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Redhead, 6 мај 2012.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не заебавај, далеку е од Мартин Идн.

  Значи сакам книгата да е фокусирана на недовербата и на некој начин потценувањето од страна на девојката кон машкото, нешто што ги има во книгата Мартин Идн. :)
   
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Модерно кажано, женска книга бараш?:biggrin
  Едит: Ако е љубител на музика, можеш да се обиедеш со новата книга на Сакам Книги, "Можеби некогаш"- Колин Хувер.
  http://www.sakamknigi.mk/index.php/drami/young-adult/item/40913-можеби-некогаш-колин-хувер
  Од Сакам Книги имаш доста добар избор, ама прво види ги рецензиите.
   
  #102 Ditto+Maker, 6 април 2015
  Последна промена: 6 април 2015
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Благодарам, но поентата ми беше ако некој знае слична книга како Мартин Идн, да ми каже. :D

  За вака читајќи рецензии, знам и јас, но сепак фала.
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  `Ловец во `ржта` од Селинџер ја има читано некој последно време? :zelen
   
 5. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ова реторско прашање или? :)
  Ако ја бараш, ја има во Просветно Дело и е некои 220 денари.
   
  #105 Luckky, 15 мај 2015
  Последна промена: 15 мај 2015
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  За секој случај да си прашам, шо знаеш може се крие атентатор на форумов :D
  Јас ја купив од уличен продавач за стотка, некое издание од бившото на српски, јак превод... имаше и бонус, посвета од некоја типка за роденден, малку меланхолична ситуација кога раја продава книги кои ги добиле на поклон... взљда не е некоја замешана во атентатот на Киро :patos
   
  На Ѕид на плачот и Luckky им се допаѓа ова.

Сподели: