Барам книга

alekoh

Нов член
31 декември 2014
6
4
3
дали случајно некој може да ми помогне да ја најдам Ќерката на математичарот?
Исто така сакам да ја пофалам идејата за позајмување книги, еден читател плус во кругот на пријатели никогаш не е на одмет :)
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
дали случајно некој може да ми помогне да ја најдам Ќерката на математичарот?
Исто така сакам да ја пофалам идејата за позајмување книги, еден читател плус во кругот на пријатели никогаш не е на одмет :)
Ќерката на математичарот е во издание на Табернакул.
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=38803
Ова е линк за да ја порачаш преку интернет
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alekoh and Prashina

Lady...M

Нов член
25 јануари 2015
2
1
3
Хелп !!! Читам една книга, но на неколку места недостигаат по 2-3 страници, а сите знаеме колку е важно да не се прескокне ниту една страна ... Ја читам "Шансе" од Џеки Колинс и ве молам доколку некој ја има дома да ми ги испрати во слика тие страници што ми недостигаат оти ќе пукнам :) Ја барав 2саати на интернет за онлајн читање но ја нема :( страни: 237,238,239,240,347,348,481,482 фала :)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,334
1,153
Хелп !!! Читам една книга, но на неколку места недостигаат по 2-3 страници, а сите знаеме колку е важно да не се прескокне ниту една страна ... Ја читам "Шансе" од Џеки Колинс и ве молам доколку некој ја има дома да ми ги испрати во слика тие страници што ми недостигаат оти ќе пукнам :) Ја барав 2саати на интернет за онлајн читање но ја нема :( страни: 237,238,239,240,347,348,481,482 фала :)
Ја има на интернет на англиски зашто не ја симнеш?
 

Lady...M

Нов член
25 јануари 2015
2
1
3
Ја има на интернет на англиски зашто не ја симнеш?
Не можев да ја најдам :( Давај линк ако имаш , ќе ти бидам многу благодарна,зошто се дешава најбитниот момент и оп страните ги нема :madТоа ти е исто кога гледаш филм, таман да се бакнат и снемува струја :D
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Некој да знае каде можам да најдам нешто, значи било што, од R.L. Stine?
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Некој да знае каде можам да најдам нешто, значи било што, од R.L. Stine?
ај пробај со апликацијава http://www.readingfanatic.com/index.jhtml?partner=^AIC^xdm092&gclid=CK7_ivPoo8QCFSYHwwodPYEAfA
но најдов нешто како пдф http://thecapnsquarters.com/Young_and_old/Stine,R.L-Goosebumps09-WelcometoCampNightmare.pdf R.L. Stine: Welcome to Camp Nightmare
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Барам книга да ми препорачате, интересна како за подарок на девојка. Би сакал да е роман, приказната да е нешто во стилот на книгата на Мартин Идн....