1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Барам книга

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Redhead, 6 мај 2012.

 1. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Тука во оваа тема може да пишувате ако барате некој книга која не можете да ја најдете, или да си позајмите книги :)
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Истиов коментар го напишав во "Предлози за книга" пред неколку саати, но сакам уште еднаш да прашам.
  Барам книга (новела, роман) поврзана со социологија и општество. Примери: Animal Farm и A Clockwork Orange. Може некој да ми помогне?
   
 3. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  еми ако е за така јас ке ја пишам книгава како се вика ами после пак не ке можам да ја најдам тогаш што ке прајме
   
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  а? :confused:
   
 5. наташа

  наташа Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  115
  Како ке ја прочитам малце не можам да ја протумачам темава
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  redhead ај протумачи ѝ ја темата :)
   
 7. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  наташа темава е за ако бараш некоја книга и не можеш да ја најдеш некој од членовите да ти помогне во смисла да ти каже каде ја има дали во некоја книжарница или во библиотека или да ти ја позајми.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Мислам дека ја имам Animal farm, само треба да ја проверам. А за кога ти треба?
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  сакам да гу читам туј некоју си мноо добру од Зафон, наслоф не га знам. некое женско име. мноо имало ежење док се чита
  саладин гу знае ваљда. саки јави се :rolleyes:
   
  На UnFleur и lady_blue им се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Фала, погрешно сум се изразила. Мислев, барам книга во тој стил, ја "искористив" Animal Farm веќе. :D Ми треба за нареднава недела, за да можам да ја завршам работата максимум за 2 недели. Може на англиски да е, во pdf формат. Идеја?
   

Сподели: