Барам книга

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Дали некој знае каде во Македонија можам да ја купам бестселерот Вампирски Дневници. Колко што сум ја запознаен ги има во повеќе делови односне не е само една книга туку ги има повеќе.
4 дела мислам дека беа, другар еден од саемот купуваше некој дел. Поточно од Просветно дело, провери таму ги има и беа некаде околу 200-300 денари една книга.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Да не знае некој каде можам да ја најдам "1984" од Џорџ Орвел?
Saladin ме настрви за книгава, сега не можам да ја најдам :D
 

Маша

Нов член
19 август 2012
3
1
3
Скопје
сакам да гу читам туј некоју си мноо добру од Зафон, наслоф не га знам. некое женско име. мноо имало ежење док се чита
саладин гу знае ваљда. саки јави се :rolleyes:

Марина

Книгата Марина ја има на македонски во издание на Матица и чини мислам 390 ден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Sofija S.

Нов член
6 август 2012
2
2
3
40
Dali mozebi nekoj bi znael da me upati kade mozam da ja kupam knigata PARALELEN SVET od B.D.Benedikt prevedena e i izdadena od Feniks 2008 na Makedonski jazik i nikakvi drugi informacii ne mozam da dobijam na internet,inaku vo Prilep ja barav vo Cosmo,ja pobarav i vo Misla....no nisto!
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Dali mozebi nekoj bi znael da me upati kade mozam da ja kupam knigata PARALELEN SVET od B.D.Benedikt prevedena e i izdadena od Feniks 2008 na Makedonski jazik i nikakvi drugi informacii ne mozam da dobijam na internet,inaku vo Prilep ja barav vo Cosmo,ja pobarav i vo Misla....no nisto!

Aко не се лажам книгава пред некој ден баш на излог ја гледав поминувајќи покрај табернакул во центар.
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
некоја страница ако некој знае каде може да се донлодираат книги :pusi
такви информации не се дозволени
11. Членот се согласува дека нема да нуди материјал кој е авторски заштитен или без дозвола на сопственикот на материјалот.
Членот се согласува дека нема да нуди линкови кои водат до страници на кои се нуди илегално симнување на софтвер, музика, филмови и други лиценцирани материјали, како и страни кои содржат вируси, тројанци и друг материјал кој може да наштети на „Црнобело форум“ и членовите на форумот.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
е ј***ш Марину : ) ЕДит. Сори Зафон :sram
ке читам књигу сс име на град што асоцира на гане ваше hh Амстел дам жан клод : )
Јан Мекјуан некој си.. али не било около тој

пи ес. и папагал ми се чуди што почна да читам : )