Барам книга

Anna1D

Нов член
23 февруари 2013
4
3
3
Мистерии вака општо? Или нешто трилер-мистерии како Ден Браун? Во тој случај земи ги Мапа од коски и Храмот на инките од Џејмс Ролинс, ги наоѓаш во АЕА или сега во копродукција заедно со Топер.
За научна фантастика слабо стојам но има 2-3 добри. Како татко на научна фантастика почни со Исак Асимов.
Фала :D
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Дали знае некој каде можам да ја најдам " Нека победи подобриот" - Џули Џејмс
Можеш од сајтов да си ја порачаш, или евентуално да почекаш саем на книга, ќе биде сега во април, а Сакам Книги сигурно ќе имаат штанд.:)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Кажете ми, која друга издавачка куќа издава книги од Фидрих Ниче, Фројд, и сличните освен Ѓурѓа.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Кажете ми, која друга издавачка куќа издава книги од Фидрих Ниче, Фројд, и сличните освен Ѓурѓа.
пробај Табернакул. Имаа неколцина наслови чинам едниот беше за толкување на соништата од Фројд.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
пробај Табернакул. Имаа неколцина наслови чинам едниот беше за толкување на соништата од Фројд.
Таа ја имам. Таа и Сонот и окултното. Ама од Фидрих Ниче имам две од Ѓурѓа и сум прилично сигурен дека ова го нема кажано Ниче туку некој наш неписмен преведувач.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Таа ја имам. Таа и Сонот и окултното. Ама од Фидрих Ниче имам две од Ѓурѓа и сум прилично сигурен дека ова го нема кажано Ниче туку некој наш неписмен преведувач.
Ѓурѓа и нејзината дебилна политика.... Поголемо злосторство од Хитлер прават.

Е па мислам дека го има и него. А ако нешо заглавиш, пробај кај теткицана на плоштад, денес бев имаше многу голем избор од Ниче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Arkantos

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Таа ја имам. Таа и Сонот и окултното. Ама од Фидрих Ниче имам две од Ѓурѓа и сум прилично сигурен дека ова го нема кажано Ниче туку некој наш неписмен преведувач.
Ако збориш за Антихрист, Така зборуваше Заратустра, Ecce Homo... мислам дека тоа се толкувања, а не преводи. Јас ги имам на англиски истите и нималку слични со тоа што го пишува таму.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ако збориш за Антихрист, Така зборуваше Заратустра, Ecce Homo... мислам дека тоа се толкувања, а не преводи. Јас ги имам на англиски истите и нималку слични со тоа што го пишува таму.
Ecce Homo и Волја за моќ.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Пророштвото на Романови?!?!
Од Матица беше издадена ама кај нив е распродадена уште одамна, некој да не ја видел некаде случајно или пак да познава некој со приватна библиотека па да ја продава?
ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ :)
Јас прогуглав и ти ја најдов во пдф на српски па ти исштампај си ја после ако сакаш не давај пари таму.
 

Keepitreal

Полноправен Член
3 мај 2013
78
38
18
В крај ми треба „ Свеќите горат до крајот “ само не ми текнува од кој беше...