Барам книга

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Провери,сигурно мислиш за Царот Едип-Софокле

Да да тој е сега видов се утепав прееска од мислење никако не можеше да ми текне :) фала многу сега ќе си ја барам книгата да ја читам ми влезе во глава :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
27
Ја барам "All the way"-Andy Bеhrens. Книгата е на англиски и незнам дали во Скопје или во некој друг поголем град ја има. Има снимано и филм според истата : Sex Drive. Филмот го препорачувам една од најдобрите(според мене) и мои омилени комедии :rofl
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Последна опомена - Дебора Могах. Знае некој каде можам да ја најдам книгава низ Скопје?
 

bisss

Нов член
9 април 2014
1
0
1
27
Kje moze li nekoj da mi kaze kade da ja najdam knigata Marta-gorjan petreski online i Staying strong-demi lovato...a moze i predlog za kniga :DD
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Kje moze li nekoj da mi kaze kade da ja najdam knigata Marta-gorjan petreski online i Staying strong-demi lovato...a moze i predlog za kniga :DD

Марта ја има во секога можна библиотека/книжарница. Другата на нет, pdf.


Да се вратам на темата, случајно некој да не знае каде можам да најдам низ државава латински книги со историска тематика?
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Марта ја има во секога можна библиотека/книжарница. Другата на нет, pdf.


Да се вратам на темата, случајно некој да не знае каде можам да најдам низ државава латински книги со историска тематика?
Во колку имаш конкретни наслови можеш да одиш во Универзитетската библиотека и таму да ги побараш. Ако тие ги немаат, можат да ги позајмат од универзитетските библиотеки од Белград, Загреб , Лондон или ќе ти кажат која е најевтината варијанта.
Јас скоро не сум позајмувала, но пред 4-5 години најевтино беше од белградската библиотека.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Во колку имаш конкретни наслови можеш да одиш во Универзитетската библиотека и таму да ги побараш. Ако тие ги немаат, можат да ги позајмат од универзитетските библиотеки од Белград, Загреб , Лондон или ќе ти кажат која е најевтината варијанта.
Јас скоро не сум позајмувала, но пред 4-5 години најевтино беше од белградската библиотека.

Ги побарав кај нас ги немаше ама ги најдов од Љубљана.. Фала ти многу :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Достоевски- Момче?
Се убив од барање, никаде ја нема по Скопјево. Некои дури не ни слушнале за истата.
Саемов на книга ми преостанува, баш денес ќе појдам, ама се сомневам дека ќе ја има.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Достоевски- Момче?
Се убив од барање, никаде ја нема по Скопјево. Некои дури не ни слушнале за истата.
Саемов на книга ми преостанува, баш денес ќе појдам, ама се сомневам дека ќе ја има.
Табернакул на саем. Ја видов таму.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Farfalla