Аниме

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
28
Hunter x Hunter(2011) топло препорачувам! Предобар shonen, почнува наивно детски, понатаму станува мрачно и завршува емотивно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Нублак еден, па кажи шо глеаш сеа и шо имаш изглеано?
Е оваа погоре што е пишана, Hunter x Hunter. И по аватарот ќе видиш другата, Code Geass. Ама само ги почнав и не ги гледам баш секој ден дека немам време ама интересни се. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Е оваа погоре што е пишана, Hunter x Hunter. И по аватарот ќе видиш другата, Code Geass. Ама само ги почнав и не ги гледам баш секој ден дека немам време ама интересни се. :)

Второто е ремек дело, не само интересно! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А ти, гледаш нешто или? :)

Засега немам најдено нешто што би ме заинтересирало, чекам некои аниме филмови да излезат кон крајот на 2016 и почетокот на 2017 таман еден маратон да мавнам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Јас поќе читам него шо гледам аниме, ама се обидувам да држам некоја средина, обично ако некоја манга не е целосна одам да читам анимето. Нема да ги спомнам анимињата шо сум ги гледала како дете на А1 зошто дефинитивно треба да ги прегледам, ама ете ти, време нигде ...
Најголема предност му дадов на Naruto и прво го исчитав него за рает да си го гледам сега епизода за епизода, некогаш и оставам да се соберат па ќе го прашам дечко ми до кај се за да продолжам со гледање некоја вечер наеднаш.
Исто така прво ја прочитав Claymore, после ја гледав, ама од анимето не сум задоволна, прееееемноооогууу е скратено.
Baccano! - нема воопшто опширна манга, ама затоа анимето моментално ми е број 1. Најдобро нешто кое некогаш сум го гледала во животот. И ова е од ретките анимиња шо ги гледам dubbed, зошто едноставно премногу одговараше така. ---> претходно ова место го имаше Death Note.
Неможам да се замислам да гледам аниме како Soul Eater и Akame Ga Kiru, колку време сакав да ги гледам и едноставно остана се на манга.
За читање не ми оди со Black Lagoon & Hunter x Hunter, тие наредниот период ќе му дам предност да ги гледам.
И најдобра манга ми стои Parasyte. ---> претходно ова место го имаше Akira.
Неодамна почнав со гледање па ова ми е малата листа :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler