Аниме

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Првата за што се работи?
Synopsis:
Maebara Keiichi, an ordinary high-school boy, has transferred to a new school in Hinamizawa, a small rural village. At the outset everything seems peaceful and Keiichi becomes friends with a nice group of schoolgirls with whom he spends many idle summer afternoons. Suddenly violence encroaches upon the blissful peace of the village and Keiichi becomes entangled in an endless cycle of fear and death. The inconsistent, but inevitable horrors of Hinamizawa are told and retold becoming an endless and inescapable nightmare of insanity. Will it end even if the mystery of Hinamizawa is solved?

Од Anime-Planet.
 
  • Like
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Прво да си кажам дека не сум некој голем љубител на аниме, не сум гледал никакво до сега освен нели оние како помал, Покемон и слични, кој не ги гледал уствари. :)
Е сега дека сакам да погледнам некое поново и да видам како е и што е, ја читав темава ама само првите две страни ги прочитав дека ме мрзи, касно е. Дај препорачајте некое така со помалце епизоди дека јас сум зафатен човек. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Прво да си кажам дека не сум некој голем љубител на аниме, не сум гледал никакво до сега освен нели оние како помал, Покемон и слични, кој не ги гледал уствари. :)
Е сега дека сакам да погледнам некое поново и да видам како е и што е, ја читав темава ама само првите две страни ги прочитав дека ме мрзи, касно е. Дај препорачајте некое така со помалце епизоди дека јас сум зафатен човек. :)
Death Note, 37 epizodi.
Link za gledanje: http://kissanime.com/Anime/Death-Note
 
  • Like
Реакции: TheQueen and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Изгледана првата епизода. Интересна беше, се гледа дека приказната супер ќе биде. Од една епизода не може да се каже многу но сепак, не е лошо. :)
Јапонскиот јазик ама ми е интересен, и тие фаците што ги прават кога ќе се случи нешто неочекувано. :)
После ќе изгледам 3-4 епизоди.
 
  • Like
Реакции: TheQueen

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Изгледана првата епизода. Интересна беше, се гледа дека приказната супер ќе биде. Од една епизода не може да се каже многу но сепак, не е лошо. :)
Јапонскиот јазик ама ми е интересен, и тие фаците што ги прават кога ќе се случи нешто неочекувано. :)
После ќе изгледам 3-4 епизоди.
Намерно ти го препорачав ова, затоа што и оние што не гледаат често аниме серии го имаат изгледано Death Note и им се допаднало.
 
  • Like
Реакции: TheQueen

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Омилен оној што воведува правда, казнувајќи ги со смрт затворениците. :D
Мене Ryuk ми е. Отсекогаш во сите серии ми биле омилени тие ликови. :)
Има нешто интересно на крај? Само да или не кажи ми немој повеќе. :)
 
  • Like
Реакции: TheQueen