Аниме

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Мене Ryuk ми е. Отсекогаш во сите серии ми биле омилени тие ликови. :)
Има нешто интересно на крај? Само да или не кажи ми немој повеќе. :)

Ремек дело е оваа серија, така да... до самиот крај е интересна. :)
Една од најдобрите и најомилени аниме серии ми е, во мојата листа на изгледани аниме серии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Многу јака серија еј. Стигнав до 15 епизода. Таа женската што се појави сега ме нервира многу, исто и тој Ел. Се надевам на крајот ќе умре, баш сакам да го видам тоа. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
17 епизода најнапната до сега. Малце хумор имаше што баш ми се допадна.
Крајјот најдобар.
"Humans are disgusting creatures"
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Долго време те нема @Söldner, досега требаше да го завршиш... или не сакаш да споделиш импресии? :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Долго време те нема @Söldner, досега требаше да го завршиш... или не сакаш да споделиш импресии? :D
Ако веруваш само што сакав да пишам. Немав баш време за гледање ама успеав некако да стигнам до 36 епизода. Вечер се спремам за последната.
Што да кажам иначе, феноменална серија, ептен е добра. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Перфекција од серија. Малку ми беше жал на крајот ама искрено си заслужи. :)
Очекував да се случи нешто такво, затоа што од филмови што гледам секогаш таквите умирале. Како и да е, премногу добра серија. :)

@Mjölnir ти вака како искусен, дај ајде уште некое со помалце епизоди. Ама бавен ќе сум во гледање дека немам кога. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Перфекција од серија. Малку ми беше жал на крајот ама искрено си заслужи. :)
Очекував да се случи нешто такво, затоа што од филмови што гледам секогаш таквите умирале. Како и да е, премногу добра серија. :)

@Mjölnir ти вака како искусен, дај ајде уште некое со помалце епизоди. Ама бавен ќе сум во гледање дека немам кога. :)

Кога ќе ме тагираш не ми стигнува известување, кој е надлежен за форумов да утврди што е проблемот?

Патем, што знам изгледај Elfen Lied, ама не е овој жанр на аниме, или евентуално ако сакаш вака некое слично mind games аниме гледај Code Geass: Lelouch Lamperouge of the rebellion. Има вкупно 2 сезони и брои ми се чини 54 епизоди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,758
2,578
1,683
Han Wavel
Кога ќе ме тагираш не ми стигнува известување, кој е надлежен за форумов да утврди што е проблемот?

Патем, што знам изгледај Elfen Lied, ама не е овој жанр на аниме, или евентуално ако сакаш вака некое слично mind games аниме гледај Code Geass: Lelouch Lamperouge of the rebellion. Има вкупно 2 сезони и брои ми се чини 54 епизоди.
А за Terror in Resonance што мислиш? :)

За тагирањето шефот прашај го во темата за предлози и прашања. :)