1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аниме

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Struggler, 19 јануари 2013.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Ремек дело е оваа серија, така да... до самиот крај е интересна. :)
  Една од најдобрите и најомилени аниме серии ми е, во мојата листа на изгледани аниме серии.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Многу јака серија еј. Стигнав до 15 епизода. Таа женската што се појави сега ме нервира многу, исто и тој Ел. Се надевам на крајот ќе умре, баш сакам да го видам тоа. :)
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  17 епизода најнапната до сега. Малце хумор имаше што баш ми се допадна.
  Крајјот најдобар.
  "Humans are disgusting creatures"
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Гледам имало филм направено за серијава, добар е?
   
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не сум го гледал, веројатно затоа што не е добар. :D
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Долго време те нема @Söldner, досега требаше да го завршиш... или не сакаш да споделиш импресии? :D
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако веруваш само што сакав да пишам. Немав баш време за гледање ама успеав некако да стигнам до 36 епизода. Вечер се спремам за последната.
  Што да кажам иначе, феноменална серија, ептен е добра. :)
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Перфекција од серија. Малку ми беше жал на крајот ама искрено си заслужи. :)
  Очекував да се случи нешто такво, затоа што од филмови што гледам секогаш таквите умирале. Како и да е, премногу добра серија. :)

  @Mjölnir ти вака како искусен, дај ајде уште некое со помалце епизоди. Ама бавен ќе сум во гледање дека немам кога. :)
   
  На Struggler му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Кога ќе ме тагираш не ми стигнува известување, кој е надлежен за форумов да утврди што е проблемот?

  Патем, што знам изгледај Elfen Lied, ама не е овој жанр на аниме, или евентуално ако сакаш вака некое слично mind games аниме гледај Code Geass: Lelouch Lamperouge of the rebellion. Има вкупно 2 сезони и брои ми се чини 54 епизоди.
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  А за Terror in Resonance што мислиш? :)

  За тагирањето шефот прашај го во темата за предлози и прашања. :)
   

Сподели: