1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Академија за убава болка

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од misterija, 7 февруари 2016.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ако тоа е нивна желба и нивна потреба немаш апсолутно никакво право да им се мешаш во интимата...
  Твоите родители мислиш сакаат да бидеш сексуално активна пред брак? :)
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 2. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Се разбира дека нема да се мешам оти нема да ги гледам..ха...ама реков само недај боже да имаат такви желби.
   
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Нормално дека нема да гледаш, и никогаш нема да знаеш.
  Види, јас, како татко, ти кажувам дека би немал ништо против, доколку тоа ги исполнува.
  Постојат полоши работи.
  Еве, за мене е полошо 2 години сексуално активна девојка да нема посетено гинеколог.
  Имање секс без кондом без претходно да се спроведат соодветни испитувања...
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Ништо страшно ако не отишла две години, тоа само значи дека немала проблем..па сите ние одиме на лекар кога ке ни дојде јајцето на газот.......и што сакаш да кажеш дека подобро е да доаѓа дома со камшикуван црвен задник и изгребани брадавици од неодење на лекар...абе дај молимте:nah
   
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ништо страшно ако не отишла две години?
  Другарка ми, денес 34 годишна жена е без деца, само поради инфекција обична која не ја третирала на време, и мислела дека е обично „бело перење“ па ѝ ја оштетила матката до тој степен што денес не може да забремени.
  Втор случај. Прв сексуален однос. Со тип на одмор. Без кондом. Се враќа со ХИВ.

  Еј види, знаеш како оди садомазохизмот, а сепак ми викаш дека е болен. Значи сепак си погледнала по некое клипче на тоа фри страниците :)
  Црвениот задник подобро да е од задоволство црвен отколку некој да те тепа ден и ноќ, и да не ти е задоволство.
  Брадавиците... пф. Ретки се тие што сакаат екстремен мазохизам. :)
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  :)Убаво ме насмеа пред спиење:roflод академија отидовме на гинеколошки проблеми:D
   
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Па ме зачуди како...нечие задоволство си земаш право да го наречеш болест... а ова другово...што многу повеќе ти го загрозува здравјето го оправдуваш.
  Дур не нѐ опомнат од горе за бегање од темата арни сме, ако нѐ опомнат, ја земам одговорност на мене да одат сите казни :)
   
  #37 Аркантос, 15 февруари 2016
  Последна промена: 15 февруари 2016
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Па све е природно во природата т.е. во универзумот ама тоа не значи дека е арна работа.
  Сепак е лична перцепција и ако е одлука на две возрасни особи, консент тогаш нивна ствар. А дека е чудно, чудно е, мора да постојат некои трауми, некоја скриена мака која засекогаш го поврзало сексот со страдание или со нанесување болка, мене ми е тотално забегано сето тоа...исто како некој да ужива во јадење стакло, ок е тоа што ужива негова ствар ама не е на арно, тоа е индикатор дека постојат внатрешни судири...
  Плус има голем дел фејкерство во сето тоа, не верувам дека луѓето кои се кажуваат за љубители на болка, садо-мазо и сето тоа би биле задоволни некој да ги искрши од мавање...
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Fifty shades of grey не е комплетната вистина за поривите на ваквите сексуални желби.
  Да се разбереме, не секогаш мора ваквите „игри“ да се поврзани со нанесување тешки повреди. Тоа се екстремни случаи за кои реков - подобро е да се има каде да се изучат начини за да се исконтролираат.
  Нема ништо болно во тоа да се „зачини“ малку сексот.
  Да не глумам психоаналитичар, бидејќи не сум, ниту психолог, ама ајде да се обидам да го доловам она што го знам.
  Сите луѓе се ловци во својата природа, а воедно сите имаме нешто наречено Ид(со речник на Фројд).
  Како што мачките кога се парат милуваат своите девојки да ги гризнат во врат( не ми текна друг збор за местото каде што ги гризнуваат) за да ги парализираат, така и човек некогаш сака својот „плен“ да го врзе и да го парализира.
  Тоа е исто како што некогаш на човек му доаѓа желба, додека девојка го задоволува орално да ѝ ја фати главата и да го одреди ритамот - тогаш автоматски ги надминува нејзините „нормални“ граници - и не е поврзано со никаква траума, туку едноставно диктирање на начинот на кој што сака да биде „задоволен“.
  Понатаму, не гледам ништо лошо во тоа да се „удри“ по задник. Па впрочем тоа, нема кој не го прави. Не зборувам за хард кор „навртување“ и без престан со камшик удирање, туку „зачинување“, не би нанело никакви последици, доколку гледаш дека извиците се од задоволство, а не од страшна болка.

  Никаде не спомнав дека е нормално на мртво претепување. Што не верувам и дека се случува многу често во ваквите секс игри.... но желбата за доминација е наша основна карактеристика, која не сфаќам зошто сѐ уште е табу тема.
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  А кога го кажале ова? Пред 15 години? Првпат кога влегов во валијант (пред околу девет години) внатре беше полно со луѓе. Паметам дека неколку души сакаа да купат еден ист вибратор, а немаше залиха... денес незнам каква им е ситуацијата, не сум ги посетила долг период, но си имам друга причина, не затоа што се срамам.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: