Академија за убава болка

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Јас само несакам а и неможам да замислам дека моите деца би можеле да водат садо -мазо секс. да бидат врзувани, тегнети, камшикувани..уфффффф..недај боже...ако сум заостаната ама не ми иде во глава.
Ако тоа е нивна желба и нивна потреба немаш апсолутно никакво право да им се мешаш во интимата...
Твоите родители мислиш сакаат да бидеш сексуално активна пред брак? :)
 
  • Like
Реакции: Хептаграм XI

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Ако тоа е нивна желба и нивна потреба немаш апсолутно никакво право да им се мешаш во интимата...
Твоите родители мислиш сакаат да бидеш сексуално активна пред брак? :)
Се разбира дека нема да се мешам оти нема да ги гледам..ха...ама реков само недај боже да имаат такви желби.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Се разбира дека нема да се мешам оти нема да ги гледам..ха...ама реков само недај боже да имаат такви желби.
Нормално дека нема да гледаш, и никогаш нема да знаеш.
Види, јас, како татко, ти кажувам дека би немал ништо против, доколку тоа ги исполнува.
Постојат полоши работи.
Еве, за мене е полошо 2 години сексуално активна девојка да нема посетено гинеколог.
Имање секс без кондом без претходно да се спроведат соодветни испитувања...
 
  • Like
Реакции: Хептаграм XI

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Нормално дека нема да гледаш, и никогаш нема да знаеш.
Види, јас, како татко, ти кажувам дека би немал ништо против, доколку тоа ги исполнува.
Постојат полоши работи.
Еве, за мене е полошо 2 години сексуално активна девојка да нема посетено гинеколог.
Имање секс без кондом без претходно да се спроведат соодветни испитувања...
Ништо страшно ако не отишла две години, тоа само значи дека немала проблем..па сите ние одиме на лекар кога ке ни дојде јајцето на газот.......и што сакаш да кажеш дека подобро е да доаѓа дома со камшикуван црвен задник и изгребани брадавици од неодење на лекар...абе дај молимте:nah
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Ништо страшно ако не отишла две години, тоа само значи дека немала проблем..па сите ние одиме на лекар кога ке ни дојде јајцето на газот.......и што сакаш да кажеш дека подобро е да доаѓа дома со камшикуван црвен задник и изгребани брадавици од неодење на лекар...абе дај молимте:nah
Ништо страшно ако не отишла две години?
Другарка ми, денес 34 годишна жена е без деца, само поради инфекција обична која не ја третирала на време, и мислела дека е обично „бело перење“ па ѝ ја оштетила матката до тој степен што денес не може да забремени.
Втор случај. Прв сексуален однос. Со тип на одмор. Без кондом. Се враќа со ХИВ.

Еј види, знаеш како оди садомазохизмот, а сепак ми викаш дека е болен. Значи сепак си погледнала по некое клипче на тоа фри страниците :)
Црвениот задник подобро да е од задоволство црвен отколку некој да те тепа ден и ноќ, и да не ти е задоволство.
Брадавиците... пф. Ретки се тие што сакаат екстремен мазохизам. :)
 
  • Like
Реакции: malo

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Ништо страшно ако не отишла две години?
Другарка ми, денес 34 годишна жена е без деца, само поради инфекција обична која не ја третирала на време, и мислела дека е обично „бело перење“ па ѝ ја оштетила матката до тој степен што денес не може да забремени.
Втор случај. Прв сексуален однос. Со тип на одмор. Без кондом. Се враќа со ХИВ.

Еј види, знаеш како оди садомазохизмот, а сепак ми викаш дека е болен. Значи сепак си погледнала по некое клипче на тоа фри страниците :)
Црвениот задник подобро да е од задоволство црвен отколку некој да те тепа ден и ноќ, и да не ти е задоволство.
Брадавиците... пф. Ретки се тие што сакаат екстремен мазохизам. :)
:)Убаво ме насмеа пред спиење:roflод академија отидовме на гинеколошки проблеми:D
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
:)Убаво ме насмеа пред спиење:roflод академија отидовме на гинеколошки проблеми:D
Па ме зачуди како...нечие задоволство си земаш право да го наречеш болест... а ова другово...што многу повеќе ти го загрозува здравјето го оправдуваш.
Дур не нѐ опомнат од горе за бегање од темата арни сме, ако нѐ опомнат, ја земам одговорност на мене да одат сите казни :)
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: misterija

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,273
1,183
Disco
Затоа што нема ништо чудно во садистички и мазохистичките нариви на човекот. Тие се природни.
Не знам дали има академии, реков дека е добро да се има, затоа што сепак, сѐ што се прави без претходна обука, може да биде фатално.
Зборуваме за употреба на вжештен восок, камшик, метални штипки, врзување... некој може да претера во границите...доколку не е доволно упатен.
Во склоп со психијатриска болница?
Добро бе деца... мене навистина ме загрижува фактот дека светов останува во раце на луѓе со затворени очи...
Не сакам да мислам дека се раѓа модерно средновековие. НЕ САКАМ!
Па све е природно во природата т.е. во универзумот ама тоа не значи дека е арна работа.
Сепак е лична перцепција и ако е одлука на две возрасни особи, консент тогаш нивна ствар. А дека е чудно, чудно е, мора да постојат некои трауми, некоја скриена мака која засекогаш го поврзало сексот со страдание или со нанесување болка, мене ми е тотално забегано сето тоа...исто како некој да ужива во јадење стакло, ок е тоа што ужива негова ствар ама не е на арно, тоа е индикатор дека постојат внатрешни судири...
Плус има голем дел фејкерство во сето тоа, не верувам дека луѓето кои се кажуваат за љубители на болка, садо-мазо и сето тоа би биле задоволни некој да ги искрши од мавање...
 
  • Like
Реакции: misterija

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Fifty shades of grey не е комплетната вистина за поривите на ваквите сексуални желби.
Да се разбереме, не секогаш мора ваквите „игри“ да се поврзани со нанесување тешки повреди. Тоа се екстремни случаи за кои реков - подобро е да се има каде да се изучат начини за да се исконтролираат.
Нема ништо болно во тоа да се „зачини“ малку сексот.
Да не глумам психоаналитичар, бидејќи не сум, ниту психолог, ама ајде да се обидам да го доловам она што го знам.
Сите луѓе се ловци во својата природа, а воедно сите имаме нешто наречено Ид(со речник на Фројд).
Како што мачките кога се парат милуваат своите девојки да ги гризнат во врат( не ми текна друг збор за местото каде што ги гризнуваат) за да ги парализираат, така и човек некогаш сака својот „плен“ да го врзе и да го парализира.
Тоа е исто како што некогаш на човек му доаѓа желба, додека девојка го задоволува орално да ѝ ја фати главата и да го одреди ритамот - тогаш автоматски ги надминува нејзините „нормални“ граници - и не е поврзано со никаква траума, туку едноставно диктирање на начинот на кој што сака да биде „задоволен“.
Понатаму, не гледам ништо лошо во тоа да се „удри“ по задник. Па впрочем тоа, нема кој не го прави. Не зборувам за хард кор „навртување“ и без престан со камшик удирање, туку „зачинување“, не би нанело никакви последици, доколку гледаш дека извиците се од задоволство, а не од страшна болка.

Никаде не спомнав дека е нормално на мртво претепување. Што не верувам и дека се случува многу често во ваквите секс игри.... но желбата за доминација е наша основна карактеристика, која не сфаќам зошто сѐ уште е табу тема.
 
  • Like
Реакции: malo

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Изворно кажано од газдите на секси продавницата во Скопје, првата продавница со такви секси играчки што се отвори во Скопје а тоа е "Валијант".
А кога го кажале ова? Пред 15 години? Првпат кога влегов во валијант (пред околу девет години) внатре беше полно со луѓе. Паметам дека неколку души сакаа да купат еден ист вибратор, а немаше залиха... денес незнам каква им е ситуацијата, не сум ги посетила долг период, но си имам друга причина, не затоа што се срамам.
 
  • Like
Реакции: Аркантос