1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Академија за убава болка

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од misterija, 7 февруари 2016.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Шитт.. Мислам дека ми текна за што се работи а лисици не се .. Вооу тешко на тој што "сака" и она да го проба :giggle:ladno
   
  На Аркантос и Big Berta им се допаѓа ова.
 2. Big Berta

  Big Berta Староседелец

  Зачленет на:
  7 февруари 2015
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  207
  Ми се чини дека сите тројца помисливме на исто. :D
  Мислам дека предметот служи само за притискање, не за отстранување на гениталии. :)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Гледајќи го обемот...подобро да ми ги отстранат пред да одлучат да ми ги притискаат.
  Извинете на експлицитност :)
  п.с. тој што сака и го практикува... му пуштам рака за издржливост. Стварно има муда типот :D
   
 4. Big Berta

  Big Berta Староседелец

  Зачленет на:
  7 февруари 2015
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  207
  Да навлегувам ли во детали? Мислам дека е наменето за врвот кој е потенок, не за останатиот дел. :D
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 5. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Не ми е јасна твојата загриженост на моментот на моето чудење!?
  Каков моден тренд ти е тебе отварање на ваква академија или можеби има и кај нас а читајќи те тебе ќе помислам дека вакви академии има на секое ќоше и никнуват како печурки!?
  Бидејќи немав слушнато дека може и вакво некое срање, наречено академија, да се отвара и рекламира, затоа бев зачудена, како ли се регистрираат, јавна куќа ли е, што се случува внатре.....Абе луѓево уште се срамат во секси продавница да влезат а камоли во академија да одат..хаххааа..можеби скришум маскирани за никој да не ги види и познае.
  Мене оваа идеја за вакви академии не ми се допаѓа..можеби во склоп со некоја психијатриска болница.
   
 6. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Od kade vpecatokot deka lugjeto seushte se sramat vo sex-shop da vlezat?
   
  На Mnogo Bitno и Аркантос им се допаѓа ова.
 7. poslusen

  poslusen Корисник со 10 казнени поени

  Зачленет на:
  8 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Ајде не се расправајте. Девојки земете ме врзете ме, зафркавајте ме, исмевајте ме, камшикувајте ме...да Ви ги лижам стапалата во хулахопките..."играјте" ме забавувајте се. Или земете ме како столче за нозете кога гледате тв или ги лакирате ноктите.
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Изворно кажано од газдите на секси продавницата во Скопје, првата продавница со такви секси играчки што се отвори во Скопје а тоа е "Валијант".
   
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Затоа што нема ништо чудно во садистички и мазохистичките нариви на човекот. Тие се природни.
  Не знам дали има академии, реков дека е добро да се има, затоа што сепак, сѐ што се прави без претходна обука, може да биде фатално.
  Зборуваме за употреба на вжештен восок, камшик, метални штипки, врзување... некој може да претера во границите...доколку не е доволно упатен.
  Во склоп со психијатриска болница?
  Добро бе деца... мене навистина ме загрижува фактот дека светов останува во раце на луѓе со затворени очи...
  Не сакам да мислам дека се раѓа модерно средновековие. НЕ САКАМ!
   
  На malo и Big Berta им се допаѓа ова.
 10. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Јас само несакам а и неможам да замислам дека моите деца би можеле да водат садо -мазо секс. да бидат врзувани, тегнети, камшикувани..уфффффф..недај боже...ако сум заостаната ама не ми иде во глава.
   

Сподели: