Академија за убава болка

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
Ми се чини дека сите тројца помисливме на исто. :D
Мислам дека предметот служи само за притискање, не за отстранување на гениталии. :)
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Ми се чини дека сите тројца помисливме на исто. :D
Мислам дека предметот служи само за притискање, не за отстранување на гениталии. :)
Гледајќи го обемот...подобро да ми ги отстранат пред да одлучат да ми ги притискаат.
Извинете на експлицитност :)
п.с. тој што сака и го практикува... му пуштам рака за издржливост. Стварно има муда типот :D
 

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
Гледајќи го обемот...подобро да ми ги отстранат пред да одлучат да ми ги притискаат.
Извинете на експлицитност :)
п.с. тој што сака и го практикува... му пуштам рака за издржливост. Стварно има муда типот :D
Да навлегувам ли во детали? Мислам дека е наменето за врвот кој е потенок, не за останатиот дел. :D
 
  • Like
Реакции: Аркантос

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Мене повеќе ме загрижува моментот „Еее што нема да најдам на овој интернет“ - како да е ова нов моден тренд кој што се рекламира на интернет...
И воопшто нема ништо чудно во тоа да има „академија“. Баш добра идеја, бидејќи во ваквите игри...човек лесно може да се занесе и да ја претера... па да заврши кобно.
А дека се убави... не ме зезајте дека не се :)


Идеите што ги имаш од глава, одма да си ги исфрлиш!
И мене ми дојдоа истите веројатно, и ми смрзна крвта... :D

Не се лисици.
Не ми е јасна твојата загриженост на моментот на моето чудење!?
Каков моден тренд ти е тебе отварање на ваква академија или можеби има и кај нас а читајќи те тебе ќе помислам дека вакви академии има на секое ќоше и никнуват како печурки!?
Бидејќи немав слушнато дека може и вакво некое срање, наречено академија, да се отвара и рекламира, затоа бев зачудена, како ли се регистрираат, јавна куќа ли е, што се случува внатре.....Абе луѓево уште се срамат во секси продавница да влезат а камоли во академија да одат..хаххааа..можеби скришум маскирани за никој да не ги види и познае.
Мене оваа идеја за вакви академии не ми се допаѓа..можеби во склоп со некоја психијатриска болница.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Не ми е јасна твојата загриженост на моментот на моето чудење!?
Каков моден тренд ти е тебе отварање на ваква академија или можеби има и кај нас а читајќи те тебе ќе помислам дека вакви академии има на секое ќоше и никнуват како печурки!?
Бидејќи немав слушнато дека може и вакво некое срање, наречено академија, да се отвара и рекламира, затоа бев зачудена, како ли се регистрираат, јавна куќа ли е, што се случува внатре.....Абе луѓево уште се срамат во секси продавница да влезат а камоли во академија да одат..хаххааа..можеби скришум маскирани за никој да не ги види и познае.
Мене оваа идеја за вакви академии не ми се допаѓа..можеби во склоп со некоја психијатриска болница.
Od kade vpecatokot deka lugjeto seushte se sramat vo sex-shop da vlezat?
 

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
40
9
1,018
37
Ајде не се расправајте. Девојки земете ме врзете ме, зафркавајте ме, исмевајте ме, камшикувајте ме...да Ви ги лижам стапалата во хулахопките..."играјте" ме забавувајте се. Или земете ме како столче за нозете кога гледате тв или ги лакирате ноктите.
 
  • Like
Реакции: misterija

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Od kade vpecatokot deka lugjeto seushte se sramat vo sex-shop da vlezat?
Изворно кажано од газдите на секси продавницата во Скопје, првата продавница со такви секси играчки што се отвори во Скопје а тоа е "Валијант".
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Не ми е јасна твојата загриженост на моментот на моето чудење!?
Каков моден тренд ти е тебе отварање на ваква академија или можеби има и кај нас а читајќи те тебе ќе помислам дека вакви академии има на секое ќоше и никнуват како печурки!?
Бидејќи немав слушнато дека може и вакво некое срање, наречено академија, да се отвара и рекламира, затоа бев зачудена, како ли се регистрираат, јавна куќа ли е, што се случува внатре.....Абе луѓево уште се срамат во секси продавница да влезат а камоли во академија да одат..хаххааа..можеби скришум маскирани за никој да не ги види и познае.
Мене оваа идеја за вакви академии не ми се допаѓа..можеби во склоп со некоја психијатриска болница.
Затоа што нема ништо чудно во садистички и мазохистичките нариви на човекот. Тие се природни.
Не знам дали има академии, реков дека е добро да се има, затоа што сепак, сѐ што се прави без претходна обука, може да биде фатално.
Зборуваме за употреба на вжештен восок, камшик, метални штипки, врзување... некој може да претера во границите...доколку не е доволно упатен.
Во склоп со психијатриска болница?
Добро бе деца... мене навистина ме загрижува фактот дека светов останува во раце на луѓе со затворени очи...
Не сакам да мислам дека се раѓа модерно средновековие. НЕ САКАМ!
 
  • Like
Реакции: malo and Big Berta

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Затоа што нема ништо чудно во садистички и мазохистичките нариви на човекот. Тие се природни.
Не знам дали има академии, реков дека е добро да се има, затоа што сепак, сѐ што се прави без претходна обука, може да биде фатално.
Зборуваме за употреба на вжештен восок, камшик, метални штипки, врзување... некој може да претера во границите...доколку не е доволно упатен.
Во склоп со психијатриска болница?
Добро бе деца... мене навистина ме загрижува фактот дека светов останува во раце на луѓе со затворени очи...
Не сакам да мислам дека се раѓа модерно средновековие. НЕ САКАМ!
Јас само несакам а и неможам да замислам дека моите деца би можеле да водат садо -мазо секс. да бидат врзувани, тегнети, камшикувани..уфффффф..недај боже...ако сум заостаната ама не ми иде во глава.