Љубовни проблеми

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Дечки ај ве молам за еден совет како да и раскинам на девојками без да ја повредам,не сум навикнат да повредувам девојки само незнам кои зборови да ги употребам plis help :(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Дечки ај ве молам за еден совет како да и раскинам на девојками без да ја повредам,не сум навикнат да повредувам девојки само незнам кои зборови да ги употребам plis help :(
Употреби: крај, готово, врска, јас, ти, раскинувам.
 

cesto

Нов член
15 август 2015
1
0
1
31
Здраво дечки треба ми помош малку!
Јас сум во врска веке година ипол до сега беше се ок сега моментално сум во странство веќе месец ипол и почнаа да испагаа проблемии како не искрени,сумлјиви работи до сега немаше додаванје пријатели(машки) ставанје лајкови рано легнуванје и тие такви работи ми треба совет???
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Здраво дечки треба ми помош малку!
Јас сум во врска веке година ипол до сега беше се ок сега моментално сум во странство веќе месец ипол и почнаа да испагаа проблемии како не искрени,сумлјиви работи до сега немаше додаванје пријатели(машки) ставанје лајкови рано легнуванје и тие такви работи ми треба совет???
Ако немаш доверба во девојка ти раскинете и не си го троши времето за џабе. Дури и ништо да не направила ти се сомневаш и тоа е доволно.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
до сега немаше додаванје пријатели(машки) ставанје лајкови рано легнуванје и тие такви работи ми треба совет???
Брат па не е турско, нека легнува порано, нека лајкува додава пријатели на фб. Ако толку и било на љубовта нема да се лажете ќе го приметиш самиот тоа. Те избегнува, немате разговор, се одалечува.
Не прави паника.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ако немаш доверба во девојка ти раскинете и не си го троши времето за џабе. Дури и ништо да не направила ти се сомневаш и тоа е доволно.
Жив циркус си да знаеш:roflКако може само поради еден сомнеж,неразјаснет,да му советуваш одма да раскине со девојката а ваму на друга страна отекуваш муда да дознаеш зашто некој е баниран (facepalm)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Жив циркус си да знаеш:roflКако може само поради еден сомнеж,неразјаснет,да му советуваш одма да раскине со девојката а ваму на друга страна отекуваш муда да дознаеш зашто некој е баниран (facepalm)
Па побара совет, јас му кажувам совет. Штом се сомнева нека и` раскине и нема да се нервира воопшто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па веројатно не бара совет какви гаќи да ѝ прати. Се сомнева дека го мафта дур он отишол на печалба, а јас го советувам да ја мавне причината за сомнежи и грижи а.к.а. врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*