Solstice
Реакции
1,537

Зачленет на
Последно виден

Пораки на профилот Најнови активности Теми и мислења За мене

  • Муген ја следиш Shingeki no Kyojin? :D
    Solstice
    Solstice
    Ми ја збореа,али не. Треба Sengoku Basara да догледам :)
    Struggler
    Struggler
    Допрва ќе ти ја зборат, феноменална е сега засега. Зборам за анимето, мангата не сум ја читал, а многу понапред е и викаат добра била. :)
    Поише инфо за Крш уан :D ?
    А да идемо тугедр или некој слична комбинација, тугедр вс анадр брикс ин д вол ? : )
    леј
    Solstice
    Solstice
    Сеуште нема,чим има ќе те обавестам,и идеме :D
    P
    parvati
    Ја ти цицкар и пичкар : )
    Solstice
    Solstice
    Цицкар не се изостава,ќе го влечеме за брадавици да дојде со нас :D
    Aleksis
    Aleksis
    абе ај сеа...ја ко гоце делчев а парва ти ко онаа сликата шо ти ја постирав кај шо сме заедно сликани :D:D да видиш како е!!! да не ја постирам сеа пак!нема смисла! :D
    љубим те!:D
    P
    parvati
    Љубим ти брк : P haha Која будала е крејзидунде Алексис
    Башка и име ву е најјако у сфет : )
    поубав ти беше претходниот аватар :)
    Solstice
    Solstice
    Пошто беше реален? :D
    Ова ми е инаку омилен лик,затоа често го имам на аватар :)
    Да ти гу е*у песну блесаву : )
    P
    parvati
    тај такфа српска : ) смешна haha
    Solstice
    Solstice
    Од Перо Деформеро?
    Денес ќе идам на нивна свирка у Хавана,и тоа у сако ќе бидам облечен,како прав метал сељак :D
    P
    parvati
    hahhahah колко си будала да ти е*у гада
    еи, дојди у конверзацие да ти кажу нешто
    Само вечен живот немој. Здравјето е доста. :D
    Solstice
    Solstice
    Се што сакаш,саде убаини да гледаш :D
    Пер, забегуваме од темата со лични препукувања. Всушност можеш да анализираш и да увидиш дека техникал дет и неокласикал се слаби со хармонија. Имаат претежно рамноделни ритмики и никаква експерименталност. Ја неам ништо против tech death и неокласикал, пример уште си ги слушам Cynic, Blotted Science, Obscura, Atheist etc. ама едноставно, прог е врвот:)
    existence
    existence
    Има проста хармонија и проста ритмика. На пример не може ни приближно да се спореди со прог метал, лаички кажано затоа што можеш лесно да го предвидиш секој следен акорд после вториот и секоја фраза после првата. Во прог метал и прог рок не знаеш што е следно затоа што се користат многу комплексни и тешки хармонии. Слушни еве Кинг Кримсон, Раш, 7 for 4, Liquid tension...
    Solstice
    Solstice
    Jaс незнам како успеваш да го предвидиш секој следен акорд во техникалија,мене ми е комплексен и тоа баеги :)
    existence
    existence
    Прилично едноставно, слушаш ритмика, слушаш 2-3 акорди и следниот акорд може да биде еден од 2-3 акорди кои ги претпоставуваш. Со секој нареден изборот ти е се` помал, а зависно од должината на фразата (обично 4-5 акорди) лесно можеш да предвидеш и кој е водечкиот акорд. Кај прог не е воопшто така, многу посложено од тоа е.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…