Solstice
Реакции
1,532

Зачленет на
Последно виден

Пораки на профилот Најнови активности Теми и мислења За мене

 • Муген ја следиш Shingeki no Kyojin? :D
  Solstice
  Solstice
  Ми ја збореа,али не. Треба Sengoku Basara да догледам :)
  Struggler
  Struggler
  Допрва ќе ти ја зборат, феноменална е сега засега. Зборам за анимето, мангата не сум ја читал, а многу понапред е и викаат добра била. :)
  Поише инфо за Крш уан :D ?
  А да идемо тугедр или некој слична комбинација, тугедр вс анадр брикс ин д вол ? : )
  леј
  Solstice
  Solstice
  Сеуште нема,чим има ќе те обавестам,и идеме :D
  P
  parvati
  Ја ти цицкар и пичкар : )
  Solstice
  Solstice
  Цицкар не се изостава,ќе го влечеме за брадавици да дојде со нас :D
  Aleksis
  Aleksis
  абе ај сеа...ја ко гоце делчев а парва ти ко онаа сликата шо ти ја постирав кај шо сме заедно сликани :D:D да видиш како е!!! да не ја постирам сеа пак!нема смисла! :D
  љубим те!:D
  P
  parvati
  Љубим ти брк : P haha Која будала е крејзидунде Алексис
  Башка и име ву е најјако у сфет : )
  поубав ти беше претходниот аватар :)
  Solstice
  Solstice
  Пошто беше реален? :D
  Ова ми е инаку омилен лик,затоа често го имам на аватар :)
  Да ти гу е*у песну блесаву : )
  P
  parvati
  тај такфа српска : ) смешна haha
  Solstice
  Solstice
  Од Перо Деформеро?
  Денес ќе идам на нивна свирка у Хавана,и тоа у сако ќе бидам облечен,како прав метал сељак :D
  P
  parvati
  hahhahah колко си будала да ти е*у гада
  еи, дојди у конверзацие да ти кажу нешто
  Само вечен живот немој. Здравјето е доста. :D
  Solstice
  Solstice
  Се што сакаш,саде убаини да гледаш :D
  Пер, забегуваме од темата со лични препукувања. Всушност можеш да анализираш и да увидиш дека техникал дет и неокласикал се слаби со хармонија. Имаат претежно рамноделни ритмики и никаква експерименталност. Ја неам ништо против tech death и неокласикал, пример уште си ги слушам Cynic, Blotted Science, Obscura, Atheist etc. ама едноставно, прог е врвот:)
  existence
  existence
  Има проста хармонија и проста ритмика. На пример не може ни приближно да се спореди со прог метал, лаички кажано затоа што можеш лесно да го предвидиш секој следен акорд после вториот и секоја фраза после првата. Во прог метал и прог рок не знаеш што е следно затоа што се користат многу комплексни и тешки хармонии. Слушни еве Кинг Кримсон, Раш, 7 for 4, Liquid tension...
  Solstice
  Solstice
  Jaс незнам како успеваш да го предвидиш секој следен акорд во техникалија,мене ми е комплексен и тоа баеги :)
  existence
  existence
  Прилично едноставно, слушаш ритмика, слушаш 2-3 акорди и следниот акорд може да биде еден од 2-3 акорди кои ги претпоставуваш. Со секој нареден изборот ти е се` помал, а зависно од должината на фразата (обично 4-5 акорди) лесно можеш да предвидеш и кој е водечкиот акорд. Кај прог не е воопшто така, многу посложено од тоа е.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…